Hotelová koupelna jako nedosažitelný cíl. Pokuste se mu alespoň přiblížit!


Moderní koupelna musí být nejen praktická, ale také bezpečná_Fotolia_21604526_XS

Léto znamená čas dovolených. Pobyty v rekreačních centrech, hotelích a letoviscích spojuje jedno – eminentní zájem o stav koupelny. Na ty krásné nikdy nezapomeneme, ošklivé bývají raději rychle zapomenuty. Napadlo vás ale někdy čerpat inspiraci v jejich vzhledu pro vaši domácí koupelnu? Rozhodně se to vyplatí. Inspirace v luxusu je skvělá!

 

V hotelech se musí snažit ve všech směrech. Službami se odliší už málokdo, a tak je potřeba vsadit na detaily, které dodají výsledku ten vytoužený dojem výjimečnosti. Dekorace a vybavení je proto velmi důležité. Budiž tedy inspirací.

Designové hotely udávají trendy

Je jasné, že si do své koupelny nebudete moci dovolit pořídit všechny technické novinky, obrovské vany nebo velkolepou výzdobu zdí. Stačí ale jen inspirace.

Hotelové koupelny jsou zařizovány s důrazem na každý detail. Ryhle se zde projeví nejnovější trendy.
Kouzlo jejich vzhledu spočívá v luxusním vybavení. Dokonce vznikly i průzkumy o tom, co návštěvníci v hotelových koupelnách obdivují nejvíce. Jsou to čisté linie dražšího vybavení, klidná atmosféra, harmonie a relax, který je díky prostředí nezapomenutelný.Vytvořit takový dojem v malých domácích koupelných ale nebývá snadné.

koupelna 1

Jaká jsou specifika hotelové koupelny

  • obklady od podlahy až po strop: snadno se díky barevným obkladům vytvoří přesně taková atmosféra, jak je potřeba. Světlé odstíny navodí pohodu, tmavé naopak zase luxus. A přitom důvody kompletního obložení jsou ryze praktické: snadno se uklízí, není třeba malovat a péče vyjde levněji, když nikde nekouká ani kousek stěny.
  • luxusní zážitek ze sprchování: pokud už do něčeho investovat, pak by to měla být masážní sprcha. V současnosti jsou už dostupné pro každého, proto neváhejte, a nechte si nainstalovat komfortní sprchový panel.
  • zrcadla: musí se to s nimi umět, ale při správném využití dokáží zázraky. Nebojte se netradičních tvarů, ani velkých rozměrů. Skládejte dohromady více kusů a nebojte se zariskovat.
  • dostatek velkých osušek: detaily, jakými jsou velké ručníky, dělají výsledný dojem ještě intenzívnější.

moderni-technologie-vytvori-z-koupelny-vysoce-komfortni-mistnost_1600x900ms

Domácí koupelnu pak můžete vybvait také něčím speciálním: parním sprchovým koutem, barevným osvětlením, tryskami na sprchovém panelu, perfektním ozvučením, velkým ventilátorem a podobně. Udržujte pořádek a příjemnou vůni. Věnujte velkou pozornost osvětlení a zbytečně nepřecpávejte prostor zbytečnými doplňky. Návraty z dovolených tak už nebudou tolik bolestivé. I tak budou mít stále hotelové koupelny něco zvláštního – a to kouzlo cizího a vzdáleného...

publikováno: 22. 6. 2014
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.