Ideální koupelna z pohledu muže


Muž v koupelně

Zavřete oči a představte si, jak by mohla vypadat koupelna vašich snů. Každý bude mít vizi ideální koupelny trochu jinou. Ta totiž odráží naše životní zkušenosti, potřeby i estetické vnímání. Srovnáme-li tyto tři faktory u žen a mužů, zjistíme, že se výrazně odlišují. Není tak překvapením, že muži mají specifickou představu ideální koupelny, a právě na tu se dnes zaměříme. Jak vypadá koupelna snů z pohledu muže? 

 

Chladnější barvy pro pocit pohody

Inspirace koupelnyZatímco ženy si libují v teplých barvách, muži zpravidla upřednostňují barvy chladnější. Odstíny šedé či modré najdete v ryze chlapských koupelnách nejčastěji. Kombinace velkých obkladů či dlaždic v chladnějších tónech se dobře doplňuje s přírodními materiály včetně kamene.

Aby byl dojem co nejpůsobivější, je důležité zajistit adekvátní osvětlení, které by mělo být decentní a laděné do studené bílé či modré. Použitím žlutých svítidel by se atmosféra temného intimního prostoru narušila.

Jednoduchý design a snadný úklid

Muži se dobře cítí ve velkých prostorách, mají rádi jednoduchost, ale často se zaměřují na detail. Ke chladnějším barvám se dobře hodí nerezové doplňky, které studený ráz koupelny podtrhnou a navážou tak na elegantní a čistý vzhled. Nerezové podlahové žlaby nebo kovové otopné žebříky do takových prostorů skvěle zapadají.

Jednoduchost, preciznost a funkčnost. Těmito vlastnostmi by se měla honosit ideální koupelna muže. Praktické využití a snadná údržba jsou rovněž důležité aspekty. Při výběru sanitární techniky zmíněné požadavky splňují předstěnové instalační systémy, které jsou elegantní a v podstatě bezúdržbové. Toaletní mísy a bidety jsou zavěšené a splachovací mechanismus je ukrytý ve zdi. Okolní prostor je dobře přístupný a jeho úklid zabere jen pár minut.

Koupelna muže

Velké umyvadlo pro pohodlné holení

Pohodlné provádění osobní hygieny je základním předpokladem každé koupelny. Zatímco ženy se před zrcadlem obvykle líčí, muži se zde holí. V obou případech je důležité pořídit velké zrcadlo a vybavit ho dostatečně silným osvětlením.

Holení u malých koupelnových umyvadel je nepohodlné. Stísněný prostor znesnadňuje manipulaci, nemluvě o oholených vousech, které zašpiní celou koupelnu. Pokud si pořídíte velké hluboké umyvadlo, holení bude pohodlnější a všechny vousy zůstanou v něm. Oblíbenou vychytávkou je umístění umyvadla poblíž sprchového koutu, kdy pomocí hlavice vousy snadno opláchnete.

Holení

Záchodové sedátko s hydraulickou brzdou

Zatímco ženy mohou mít záchodové prkénko sklopené vždy, muži s ním musí často manipulovat. Slyšet nepříjemné bouchnutí sedátka o keramickou mísu několikrát denně není moc příjemné.

V ideální mužské koupelně s toaletou tak nesmí chybět moderní záchodové sedátko s hydraulickou brzdou, které zajistí hladké a tiché dosednutí sedátka na keramiku. U nás jej vyrábí například český výrobce Alcaplast, který klade důraz na komfort a snadné použití. Proto svá sedátka opatřuje i antibakteriální povrchovou úpravou a vyrábí je z duroplastu, který je pohodlný a při dosednutí nestudí. 

Koupelna muž

Pokud zařizujete společnou koupelnu pro muže i ženu, snažte se vcítit jeden do druhého. Velké umyvadlo a kvalitní záchodové sedátko zvýší komfort každé koupelny, bez ohledu na to, kdo ji bude navštěvovat nejčastěji. O výběru barev a doplňků se už budete muset dohodnout spolu a najít kompromis, vždyť také o tom partnerské vztahy jsou.

publikováno: 18. 9. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.