Infračervené sálavé panely prospívají našemu zdraví


Infrapanely

Infračervené sálavé panely jsou moderním typem elektrického vytápění. Jejich provoz je ve srovnání s elektrickými přímotopy úspornější, protože využívají sálavého principu a snadněji dosáhnou tepelné pohody. Infrapanely mají ale i další výhody. Mají pozitivní vliv na naše zdraví a vytváří příjemné a zdravé prostředí. Doma trávíme spoustu času, proto bychom na vytvoření zdravého prostředí neměli zapomínat.

Přečtěte si předchozí článek o infrapanelech

Infrapanely zamezují víření prachu

Při použití klasických přímotopů dochází k ohřívání okolního vzduchu, který v místnosti cirkuluje. Každé prostředí je ale přirozeně prašné a cirkulací dochází k výraznému víření prachových částic. Při použití infrapanelů se cirkulace snižuje, s tím se snižuje i víření prachu v místnosti. Infrapanely jsou ideální volbou pro alergiky a všechny, kteří jsou na prach citlivější. Prach se bude také méně usazovat na nábytku, takže jej nebudete muset otírat tak často.

Prohřívání povrchu těla

Při použití sálavých panelů jako zdroje vytápění dochází k přímému ohřevu okolních předmětů, podlah a stěn, ale také osob. Princip infračerveného záření se v lékařství používá již řadu let. Sálavé teplo totiž postupně prohřívá povrch těla a prospívá zdraví. Infračervené paprsky totiž fungují podobně jako ty sluneční. Dostávají se hluboko do pokožky, na kterou pozitivně působí.Zima v domě

S infrapanely vám zima nebude

Infračervené panely nevysušují vzduch

Interiéry vytápěné klasickými přímotopy se často vyznačují suchým vzduchem, který pro organismus není nejzdravější. Proto se často musí používat zvlhčovače vzduchu, které se postarají o přirozenou vlhkost. To v případě infrapanelů není nutné, protože se ohřívají přímo předměty a až od nich vzduch, který díky tomu nebývá suchý. Se sálavým elektrickým topením budete mít doma přirozenou vlhkost vzduchu.

Infračervené panely jsou zkrátka v mnoha ohledech výhodné a prospívají i našemu zdraví. Pokud chcete svůj dům nebo byt vytápět pomocí elektrické energie, zvažte právě možnost pořízení infračerveného topení.

publikováno: 3. 12. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.