Inspirace pro koupelnu a toaletu: 7 tipů na moderní vychytávky


Inspirace do koupelny

Bytoví designéři vyvíjí koupelnové prvky s ohledem na estetiku, ale také funkčnost a praktické využití. Inspirujte se a přizpůsobte koupelnu tak, aby odpovídala současným trendům. Stačí pár úprav a vaše koupelna bude mít zase o krok blíž k dokonalosti. Máme pro vás 7 tipů na moderní vychytávky, které usnadní používání a zpříjemní pobyt v koupelně.

1. Koupelnový žebřík s otočnými příčkami

Koupelnové žebříky jsou běžnou součástí moderních koupelen. Používají se pro vytopení místnosti a pro jednoduché sušení a odložení ručníků. Stále oblíbenější jsou koupelnové žebříky s otočnými příčkami, které usnadní manipulaci a umožní sušení většího množství ručníků, aniž by se vzájemně překrývaly. Tato vychytávka se stala inspirací pro mnoho výrobců, a tak ji na trhu běžně seženete. Otočné příčky jednoduše nastavíte do požadované polohy a upravíte si je podle potřeby.

2. Sedátka s hydraulickou brzdou

Už vám leze na nervy neustálé bouchání sedátka na toaletě při jeho sklápění? Silné rány záchodového prkénka jsou nejen nepříjemné pro uši, ale také zbytečně poškozují a snižují životnost keramických toaletních mís. Pořízením vychytávky do koupelny v podobě sedátka s hydraulickou brzdou nepříjemné bouchání skončí. Záchodové prkénko má v pantu mechanismus, který zajistí jeho hladké a tiché dosednutí na keramiku.

3. Koupelnové rádio pro relax a odpočinek

Naše další inspirace do koupelny potěší zejména příznivce hudby. Pokud vás někdy napadlo pustit si během koupele svou oblíbenou hudbu a odpočívat při ní, popřemýšlejte nad pořízením koupelnového rádia.

Nedoporučujeme používat mobilní telefony ani klasická rádia a přehrávače, vzhledem k vysoké vlhkosti vzduchu totiž může dojít k jejich poškození. Koupelnové rádio je vyrobeno tak, aby odolalo i vysoké vlhkosti a případné stříkající vodě. Rádio do koupelny pořídíte za pár set korun. Modernější zařízení zvládne i přehrávání hudby přes bluetooth, takže si bez problémů pustíte skladby z telefonu, který necháte před koupelnou.

4. Podsvícená bezdotyková ovládací tlačítka na WC

Snahy o propojení moderního designu s funkčností a intuitivním používáním se promítají především do oblasti sanitární techniky. Pokud se chcete vyhnout neustálému čištění ovládacích tlačítek na toaletě, pořiďte si bezdotykové provedení. Ačkoliv je tato vychytávka pořád rozšířenější ve veřejných objektech a komerčních prostorách, stále častěji se používá i v rodinných domech. Spláchnutí se aktivuje pouhým přiblížením ruky k senzoru. Praktickým řešením jsou i podsvícená bezdotyková ovládací tlačítka, která decentně prosvítají i během noci a usnadní manipulaci za šera. O koupelny s využitím moderních technologií je zkrátka stále větší zájem.

5. Topné zrcadlo splní dvojí účel

Hledáte další inspirace pro koupelnu? Pokud se podíváte na návrhy předních designérů, zjistíte, že stále častěji do interiérů umísťují topná zrcadla. Na první pohled vypadají zcela obyčejně, ze zadní strany však obsahují infračervené topné panely. Topná zrcadla částečně nahradí vytápění, navíc zabrání zamlžování a vysuší okolní zdivo. Topné zrcadlo tak často vyřeší problém se vznikající plísní, která je způsobena vlhkostí stěn.

6. Předstěnové systémy skryjí nevzhledné nádržky

Napadlo vás někdy, že by vaše toaleta vypadala lépe bez nádržky na vodu a snadněji by se udržovala? Hojně rozšířenou stavební vychytávkou jsou předstěnové systémy, díky kterým jsou splachovací mechanismus a nádržka skryté ve zdi, takže zbytečně nepřekáží v prostoru. Předstěnové systémy šetří prostor a v kombinaci s moderními závěsnými keramickými mísami se stanou předností vaší toalety.

Inspirace pro koupelny

7. Sedátko do sprchového koutu

Pokud máte sprchový kout bez vany, nemůžete si pohodlně sednout a celou dobu ve sprše musíte strávit vestoje. Pořízením sedátka do sprchového koutu tento problém vyřešíte. Na trhu jsou k sehnání sedátka různých tvarů a typů. Obvykle jsou sklápěcí, takže velikosti volného prostoru ve sprchovém koutu nenaruší. Sedátka jsou skvělou vychytávkou pro osoby se sníženou pohyblivostí, ale i pro zdravé osoby, které chtějí část sprchování strávit vsedě. 

S každou vychytávkou si pobyt v koupelně zpříjemníte a usnadníte. Záměrně jsme vybrali i inspirace do koupelny, které vyžadují náročnější stavební úpravy. Právě ty zvýší komfort velmi výrazně. Pokud hledáte další nápady pro vaši koupelnu, navštivte koupelnové studio nebo nahlédněte do katalogů architektů, designérů a výrobců sanitární techniky.

publikováno: 19. 4. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.