Inspirace pro koupelny: barvy


Barvy s vaší koupelnou udělají víc, než si myslíte. Pryč s nudnou bílou, barvy v koupelně vedou!

Také máte s koupelnou spojenou bílou barvu? Určitě to není špatně, ovšem zároveň je tato neutrální barva symbolem pro sériově vyráběné vybavení. Na zdech působí také příjemně, avšak je tu celá škála dalších zajímavějších možností. Nebojte se do koupelny pustit barvy, které zatočí s nudným vzhledem a vzdechnou prostoru osobitost!Pro oživení koupelen není potřeba velkých rekonstrukcí, postačí nenáročné, ale výrazné úpravy. Prostředí v koupelně tvoří tři prvky: zdi, nábytek a doplňky. Změna podlahy není snadnou záležitostí, tu tedy nechme stranou.

Nahraďte nudnou bělobu

Rozhodně jí nic nezkazíte, na druhou stranu ale nenadchne a neoslní. Jestliže obklad dosahuje jen určité výšky a nad ním následuje zeď s klasickou výmalbou, máte vyhráno. Stačí si vybrat barvu, která koupelnu oživí. Vyhýbat se nemusíte ničemu, ani tmavým barvám, které s vhodnými doplňky umí udělat divy. Nevýrazně však působí jemné pastelové a pudrové barvy. Pokud se rozhodnete pro takové odstíny, pak žádné překvapivé změny a kouzla neočekávejte.

TIPY:

  • K tmavým barvám volte dominantní doplňky. Tmavě šedé zdi v kombinaci s výrazně žlutými prvky působí efektivně, stejně jako tmavě červená s šedivými.
  • Do koupelny se dají pořídit i speciální tapety. S nimi přichází na scénu divoké vzory nebo geometrické tvary. Tam, kde je extrémně vysoká vlhkost se ale nehodí.
  • Retro vzhledu docílíte pruhy jedné barvy ve dvou odstínech.
  • Vybírejte barvy vhodné do koupelny, lépe odolávají vlhkosti.

Díky barvám prokoukne i starý nábytek

Nejvhodnější pro barevné pokusy jsou staré a unavené dřevěné skříňky a police. S trochou práce a plechovkou barvy jim vtisknete novou tvář a odměnou bude prozáření koupelny. Není třeba natírat komplet nábytek, postačí třeba jen dva kusy a ještě ne celé – dvířka od skříněk nebo naopak jen rámy, zásuvky či horní plochy.
U nového nábytku se v barvách vyrábí hlavně designové kousky, k sehnání jsou ale i klasické kusy. Pro koupelny je jako přímo stvořený skandinávský styl. 

  • Starý nábytek potřebuje i nové kování, také na jeho výběru si dejte záležet a volte stylově podobné koupelně.
  • V malých koupelnách se u nábytku vyhýbejte tmavým barvám, opticky by zmenšily prostor. 

Fotolia_50870971_XS

Doplňky dle vkusu

Někdy postačí jen málo, aby prostor v koupelně prokoukl. Závěs a koberečky ve výrazné barvě, váza s živou květinou, případně barevné květináče, dominantní rám nebo svítidla. Do koupelen se hodí i lampy, ovšem opatrně s jejich instalací. Prostor pak dotvoří třeba jen osušky v pěkných odstínech.
K největším detailům patří vnitřní prostor skříněk a zásuvek – i ten můžete barevně přizpůsobit doplňkům.

Koupelna je místem, kde můžete naplno popustit fantazii. Většinou má malé rozměry, takže vybavení nabývá tak finančně náročné. Navíc je zde potřeba spousta doplňků, které pomohou dotvořit skvělý vzhled koupelny za minimální náklady.

publikováno: 8. 5. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.