Inspirujte se: 6 rustikálních kuchyní se žulovou pracovní deskou


kamenné desky 9

Pokud jste si přečetli náš předchozí článek zaměřený na téma pracovních desek z kamene, možná zvažujete jejich pořízení. Přesuňme se od teorie k praxi a ukažme si několik konkrétních realizací, ve kterých byla použitá pracovní deska ze žuly. Přinášíme vám výběr 6 pozoruhodných rustikálních kuchyní, ve kterých je žulová pracovní deska poutavou dominantou.

DÁLE NA TÉMA: PRACOVNÍ DESKY Z KAMENE

1) Bílá kuchyně se šedou žulovou deskou

K bílým rustikálním kuchyním velmi dobře sedí klasické masivní žulové desky v šedých odstínech. Níže uvedená realizace je toho skvělým důkazem. Majitel využil žulu nejen na samotnou pracovní část, ale také nad bar, který poslouží k každodennímu stravování. Díky tmavšímu zabarvení s černými prvky nejdou na desce vidět drobné nečistoty a údržba je otázkou několika minut. Krása žuly bude zachována i po mnoha letech používání.

2) Malá světlá kuchyně s výraznou černou žulou

Pracovní desky z přírodního kamene nemusí být jen výsadou velkých a honosných kuchyní. Hodí se i ke kuchyním menších rozměrů, které jsou součástí malých bytů nebo apartmánů. Oblíbená je černá lesklá žula zachycená na fotografii níže, která poskytuje dostatek pracovního prostoru. Protože neobsahuje žádné výřezy ani vyvrtané otvory, její pořizovací cena nebude nejvyšší.

3) Kombinace dřeva a kamene jde krásně k sobě

Základem kuchyní v rustikálním stylu je použití přírodních materiálů. Proto se často sahá po masivním dřevu, ze kterého se zhotovuje kompletně celý kuchyňský nábytek. Tak tomu bylo i v níže zachycené realizaci, ve které nechybí ani nadstandardní kuchyňské spotřebiče včetně domácí vinotéky. K přírodnímu dřevu se skvěle hodí právě žulová deska, která podtrhne důraz na propojení s přírodou. Pokud zvažujete pořízení podobného typu kuchyně, dejte si pozor na ostré hrany žulové desky, o které by se mohly poranit malé děti.

4) Honosná rustikální kuchyně, na které se nešetřilo

Do kategorie luxusních rustikálních kuchyní patří i ta zachycená na obrázku níže. Je tvořena krásně zdobenými kuchyňskými dvířky s výrazným frézováním. Na jednotný styl navozuje velká masivní žulová deska v tmavě šedém odstínu.

5) Lesklá černá žulová deska netradičních tvarů

Zkušený kameník dokáže žulovou kamennou desku takřka libovolně opracovat a vyřezat z ní nejrůznější tvary. Proto je kámen vhodný i do kuchyní složitějších nepravidelných tvarů, například rohového kuchyňského ostrůvku s barovou částí. K této kombinaci dekorů a odstínu dřeva se pak exkluzivní černá žula hodí opravdu skvěle.

6) Kamenná deska s výrazným strukturováním

Níže uvedená fotografie jasně ukazuje, že žula nemusí být nutně šedá nebo černá. Existuje nespočet druhů žul, které se liší svým strukturováním a barevným ladění. V této rustikální kuchyni byla využita pestrá „strakatá“ deska z kamene, na které jsou patrné i nádechy žluté, hnědé či červené. Ta vás v kuchyni rozhodně neomrzí.

Přečtěte si další články zaměřené na téma kuchyní:

publikováno: 30. 10. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.