G+

 

 

Inspirujte se: černobílá koupelna je nadčasová


Fotolia_35624620_XS

Při výstavbě nebo rekonstrukci koupelny si mnoho lidí láme hlavu nad tím, do jakých barev ji ladit. Moderní řešení mohou být pouze chvilková a začnou brzy nudit, stereotypní a zastaralé kombinace zase novou koupelnu sráží. Sázku na jistotu tak představuje černobílá varianta, která působí luxusním dojmem a přitom neztrácí nic na útulnosti.

Dnešním článkem se můžete inspirovat. Dozvíte se v něm, proč je černobílá koupelna tak oblíbená a jakých základních pravidel se držet, aby ve výsledku nepůsobila chaoticky nebo fádně. Variant pro kombinaci černé a bílé existuje celá řada, zcela netradiční pojetí je například volba sanitární techniky v černé barvě, pokud je příhodně doplněna bílými obklady a doplňky, pak získáte originální prostor, ve kterém se vám bude příjemně relaxovat i provádět denní očistu.

Podlaha může být jako šachovnice

Velice oblíbeným řešením v moderní černobílé koupelně je podlaha, na které se pravidelně střídají černé a bílé dlaždice. Výsledný efekt je velice elegantní a nápaditý. Nemáte-li rádi symetrická řešení, pak zkuste střídat barvy nepravidelně. Ve velké koupelně čtvercového nebo obdélníkového půdorysu může být zajímavý i obrazec. Odlišnými barvami lze také vymezovat a naznačovat jednotlivé zóny v místnosti. Černobílá kombinace může zahrnovat o odstíny šedé, která skvěle doplní černou a bude dalším kontrastním tónem vůči bílé, navíc se lehce sladí s chromovanými nebo nerez doplňky. Trendy je také užití několika různých rozměrů jednotlivých dlaždic – od velkých formátů (jejich čištění je mnohem snadnější) k těm menším.

4752336281_e5e62a95ee

Černá by nad bílou neměla převažovat

Koupelna, v níž převažuje černá, je vysoce elegantní, avšak hodí se spíše pro čistě pánskou domácnost, případně do komerčních prostor. Útulnost si uchováte tak, když v celé místnosti nebudou tmavé odstíny převládat. U dostatečně prostorné koupelny je můžete plně využít na podlahu, u té menší pak s tmavými odstíny nakládejte opatrněji. Černá evokuje smutek a tíseň, jak jste se už mohli dočíst v článku „Psychologie barev pomůže dotvořit příjemné bydlení“, a tak se vyplatí využívat ji s rozmyslem. Nezapomínejte také na to, že černobílá koupelna potřebuje více jak kterákoliv jiná dostatek světla, nejlépe přirozeného, případně prvky, kterými lze místnost opticky zvětšit a dodat jí na vzdušnosti. Typickým příkladem takto praktických doplňků jsou zrcadla.

Černobílá koupelna a barevné doplňky – jde to dohromady?

Mnozí lidé se domnívají, že černobílá koupelna vyžaduje i stejně laděné doplňky, jako jsou ručníky, stojánky na kartáčky, nádobky na mýdlo, předložky k vaně nebo sprchovému koutu apod. Při vhodné kombinaci s vybranou barvou lze vytvořit originální až extravagantní prostor, ve kterém se bude snoubit černobílá elegance s trendy barvami. Černou, potažmo šedou, je možné doplnit téměř jakoukoliv pastelově tónovanou barvou, oblíbené jsou aktuálně variace s tyrkysovou, pistáciovou, pomerančovou nebo lila. Vždy však mějte na paměti, že barva, která bude náležet k černobílému základu, musí být pouze jedna.  

Fotolia_28789175_XS

Kombinace černé a bílé je nadčasovým řešením, které uplatníte nejen v koupelně, ale například i v kuchyni. Aby však neztratila nic ze své elegance, je potřeba pravidelně provádět úklid, protože na černé barvě jsou nečistoty výrazně vidět. Nezapomeňte si také přečíst zajímavý článek o tom, jak postupovat při úklidu domácnosti, aby proběhl rychle, avšak neztratil nic ze své účinnosti.

 

publikováno: 10. 4. 2012
přečteno: 5413×
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...


Kondenzační plynový kotel sníží vaši spotřebu

Kondenzační plynové kotle nabízí vyšší účinnost, bezpečnost i čistotu

Vytápění plynem je čisté a při dodržení určitých pravidel i bezpečné. Moderní kotle mají dobrou regulaci a nízkou… ...