Inspirujte se: dřevěné dekorace do zahrady změní pozemek k nepoznání


Fotolia_36154286_XS

Dřevěné dekorace do zahrady zajistí příjemnou proměnu venkovního prostředí, jsou proto mezi majiteli pozemků velice oblíbené. Dřevo krásně doplní zeleň a nenaruší linie, které jsou terénem a prostředím jako takovým utvořeny. Hledáte-li inspiraci, jaké dřevěné dekorace do zahrady můžete pořídit, pak je tento článek tím pravým pro vás.

Dřevo jako materiál je pro zahradu nejvhodnější. Svým přirozeným vzhledem je k účelům dekorace přímo předurčen. Můžete vytvořit malebné a neobvyklé scenérie a útulná zákoutí třeba pomocí dřevěných soch, nebo využít menších a detailnějších prvků, kterými doplníte například zahradní nábytek. Vítanou vlastností dřevěných dekorací je také možnost uzpůsobit je zcela svým představám. Můžete je totiž různě natírat a zdobit.  

Dřevěné dekorace do zahrady potěší celou rodinu

Pro romanticky založené povahy a domácnosti s malými dětmi se nejvíce hodí dřevěné dekorace v podobě vyřezávaných zvířátek či pohádkových postav. Nesmí samozřejmě chybět ani různé zajímavé předměty. Vedle tradičních trpaslíků se tak u zahradního jezírka (to si můžete postavit podle našeho návodu v článku ZDE) může objevit dřevěný žabák, vodník nebo třeba malý vodní mlýn. Místa okolo keřů a stromů ozvláštní truhly nebo dřevěné houby. Výjimečná nejsou ani všelijaká zvířátka, která mohou být na první pohled k nerozeznání od těch živých.

3399026815_cac0f00e6d

V zahradě vám tak může polehávat několik dřevěných psů či koček, ale také králíci a různí drobní hraboši. Fantazii nejsou kladeny žádné překážky, dřevěné dekorace do zahrady můžete zakoupit v běžném hobbymarketu, ale také vám je zhotoví truhlář nebo řezbář. Mohou být vyřezávané, ale také proutěné. Vytvoříte jimi originální zákoutí s jedinečnou atmosférou, a tak zahradu proměníte v místo, které má svůj příběh a opravdové kouzlo.

Fotolia_31330930_XS

Netradiční sochy si můžete vyrobit sami

Ozdobit pozemek mohou i dřevěné dekorace do zahrady v podobě jednoduchých, avšak originálních soch. Při troše zručnosti si je můžete vytvořit i sami. Sežeňte si kůly nebo menší fošny, pokud vám zbyly nějaké plaňky po stavbě plotu, tak i ty přijdou vhod. Na jednom konci pak vyřežete pomyslné „obličeje“, případně různé jiné tvary a motivy. Volným koncem pak tyto netradiční sochy zapíchnete do země. Čím měkčí dřevo zvolíte, tím snazší bude opracování. Nezapomeňte si přečíst článek „Jakých zásad se držet při natírání dřeva?“, abyste věděli, jak se o své dekorace můžete starat.495634714_e7e9f56054

Dřevěné dekorace do zahrady mohou být i praktické

Ozdobné prvky však nemusí plnit pouze svůj hlavní účel, tedy krášlit prostředí. Mohou být i praktické. Příkladem za vše jsou ptačí budky, dále sudy, vozíky nebo kolečka, do nichž je možné umístit květináče s rostlinami. Různé dřevěné dekorace do zahrady mohou sloužit i například k zavěšení hadice nebo konve na zalévání.

Z článku jasně vyplývá, že dřevěné dekorace do zahrady nachází všestranné využití. Pokud se do jejich tvorby navíc pustíte sami, pak své volné chvíle strávíte i velice příjemným způsobem. Pamatujte však na to, že dřevo je potřeba udržovat, aby se po čase neznehodnotilo.

 

publikováno: 27. 4. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.