Inspirujte se: elegantní skleněné dveře prosvětlí každý interiér


Skleněné dveře vám zajistí přístup světla. S izolačními vlastnostmi už to bude ale trochu horší.

O tom, jak by měly vypadat interiérové dveře, má každý jiné představy. Pokud však rádi upřednostňujete nadčasový materiál, který svým specifickým vzhledem dokáže prostor proměnit k nepoznání, pak se nabízí skleněné dveře. Ty zapadnou do jakéhokoliv nastoleného stylu, oproti tomu je však nutné počítat i s jistými nedostatky v otázce praktického a funkčního využití.

Interiérové dveře lze pořídit na základě různých parametrů, od materiálu a celkového zpracování až k barvě nebo třeba odolnosti vůči případnému poškození. Nezřídka se také výběr odvíjí podle toho, jakým způsobem interiérové dveře fungují. Z tohoto ohledu jsou vysoce oblíbené posuvné typy nebo shrnovací, které při otevírání a zavírání nezasahují do prostoru a nepřekáží. Takto je možné instalovat i skleněné dveře, kterými se dnešní článek zabývá. Jaké výhody a nevýhody jsou pro ně typické?

Skleněné dveře – na prvním místě je vzhled

Skleněné dveře vyrobené z jednoho kusu tohoto žádaného materiálu dokážou dodat interiéru na lehkosti a vzdušnosti. Nemusíte se však obávat, že by bylo vidět z místnosti do místnosti. 4691461398_e96250b68eSkleněné dveře jsou k dostání v různých zmatňujících úpravách, které zabraňují možnému čistému průhledu, aniž by byl však omezen plnohodnotný průchod světla. Někteří výrobci nabízí možnost nechat si dveře vyzdobit motivy a obrazci dle vlastního výběru, povětšinou metodou pískování či gravírování. Samozřejmostí jsou i různě barevná skla, díky kterým je možné interiérové dveře dokonale sladit s již zařízenými místnostmi.

„Sklo ve dveřích by mělo být bezpečnostní, nebo minimálně vylepšené speciální fólií bránící roztříštění.“

Nedostatkem dveří ze skla jsou především izolační schopnost

Na druhé straně se však elegance skla promítá v podobě jistých nevýhod. Interiérové dveře ze skla tak neoplývají příliš velkými izolačními schopnostmi. Pokud vám dveřmi uniká teplo, těmi skleněnými si nepomůžete. Sklo zkrátka netěsní, a to ani v otázkách hluku. Proto se vyplatí volit skleněné dveře například mezi místnosti, kde tento nedostatek nebude překážkou spokojeného bydlení.

1461244227_7489c61ca6Vkusné jsou i skleněné dveře kombinované s dalšími materiály

Pokud se užití skleněných dveří obáváte, můžete vsadit na nápadité kombinace s ostatními materiály, především kovem a dřevem. Sklo tak nemusí tvořit jednolitou plochu, ale může být ve dveřích rozloženo v menších rozměrech. Dřevo nebo kov pak utváří rám, do něhož jsou jednotlivé skleněné tabule vloženy.

O skleněné dveře je nutné se řádně starat. Aby pořád vypadaly skvěle a nezůstávaly na nich otisky po dotycích, je vhodné je často leštit hadrem a přípravkem na čištění skel, případně suchou metodou pomocí mikrovláknové utěrky. I z toho důvodu se skleněné dveře příliš nedoporučují pro domácnosti s malými dětmi.

 

publikováno: 15. 5. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.