Inspirujte se: levné bytové doplňky pro vytvoření příjemné atmosféry


63478468_e63e90beb8

Abyste se doma cítili spokojeně, je nutné zařídit si domácnost tak, aby plně vyhovovala vašim požadavkům. Pokud však toužíte po klidu, který praktické a hezky vypadající vybavení samo o sobě neobstará, pak vám pomohou bytové doplňky, co splní svůj účel, avšak nezruinují váš rozpočet. Na následujících řádcích najdete tipy na snadno dostupné kousky, co vám zpříjemní nejeden večer.

Menší i větší bytové doplňky dokážou v interiéru divy. Dodají šmrnc poněkud nudně vyhlížejícím prostorám, zvýrazní přednosti, zakryjí nedostatky a ovlivní to, zda pro vás daný byt či dům bude opravdovým domovem. U níže uvedených kousků to platí dvojnásob, pomohou vám totiž relaxovat, cítit se uvolněně a pohodlně. Jaké bytové doplňky by vám tedy neměly chybět?

Tip č.1: Svíčky nejsou jen pro romantiky

Plápolající oheň je pro mnohé symbolem romantiky a chvil plných pohody a klidu. Nejen pro takto založené osoby jsou však svíčky jako bytové doplňky určeny. I když odpočinek ve společnosti mihotajícího se světla je více než příjemný, svíčky se nabízejí v různých velikostech, tvarech a barevných provedeních, čímž se mohou stát i nápaditou ozdobou každého prázdného místa třeba na komodě, skříni či stole. Navíc mohou i vonět. V případě, že si jimi budete své chvíle pravidelně obohacovat, nezapomeňte na bezpečné rozmístění.

4262580463_1ccbbb9c35

Tip č.2: Solné lampy působí i na zdraví

Obdobně jako svíčky působí i solné lampy. U těch jsou navíc zaznamenány i zajímavé účinky na zdraví. Tyto bytové doplňky tak mohou být nejen zdrojem uklidňujících plamínků ohně, ale také pomocníkem v boji proti zdravotním obtížím. Jak solné lampy ovlivňují lidské zdraví? To se dočtete ZDE.

1460437558_161096362a

Tip č.3: Vonné tyčinky pro příjemnou relaxaci

Dalším tipem na snadno dostupné bytové doplňky, co vám pomohou relaxovat, jsou vonné tyčinky. Investice několika desítek korun se vám v tomto případě vrátí v podobě provoněného bytu a exotické atmosféry. Na trhu jsou k dostání různé stojánky na vonné tyčinky, většinou v dřevěném a nerezovém provedení, které tak mohou prostor neotřele ozdobit.  

3436469786_f0f0620b05

Tip č.4: Éterické oleje provoní váš domov

Éterické oleje dokážou stejně jako solné lampy působit na lidský organismus, svým složením mohou bojovat proti fyzickým a hlavně psychickým trápením. Pokud na vás doléhá stres a zároveň byste si chtěli pořídit bytové doplňky, které dodají vašemu domovu krásnou vůni, pak jsou zaručeným návodem, jak dosáhnout požadovaného efektu. Konkrétnější informace o éterických olejích najdete ZDE.

4287147837_d842498764

Bytové doplňky mohou mít různé využití. Některé jsou čistě praktického založení, jiné se přímo podílí na tom, jak se v daných prostorech bude žít. V tomto článku jsme vám přinesli inspiraci na takové, s nimiž bude vás domov opravdovým domovem, kde se bude příjemně odpočívat. Atmosféru plnou klidu totiž vytvoříte i maličkostmi.

publikováno: 12. 6. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.