Inspirujte se: originální dekorace na zeď


dekoraece na zeed

Pokud chcete svůj domov vylepšit a máte pocit, že v otázce vybavení se již není kam pohnout, zaměřte se na stěny. Ty můžete nápaditě ozdobit, a tím dostat do interiéru šmrnc a originalitu. Pokud však mimo klasických obrazů jiné možnosti neznáte, následující řádky vás určitě inspirují. Dozvíte se, jak jednoduše a rychle proměníte zdi v plochy, co poutají pozornost a pomáhají vytvořit útulné a osobité zázemí, kde vám bude dobře.

Základním postupem zdobení zdí, kterého se lidé drží už spoustu let, je výmalba. Ta dokáže opticky odstranit i případné nedostatky daného prostoru. Ostatně, o tom jste se už mohli dočíst v článku „Způsob vymalování ovlivní celý interiér“. Do povědomí se opět dostaly i tapety, které se v současné době nabízí v rozmanité škále materiálů, vzorů a barev. Občas však malba ani tapety nestačí a je třeba vymyslet něco více, čím se místnost zbaví fádnosti. Velkou službu v tomto ohledu prokážou samolepky na zeď, spreje či barvy, ale také staré gramodesky.

Moderní samolepky na zeď = snadné a dostupné řešení

O samolepkách na zeď jste již určitě slyšeli. Jsou v současné době velkým hitem. Umožňují změnit vzhled obydlí již během několika málo minut. Na barevných stěnách vypadají velice době jednoduché geometrické tvary (případně obrysy) v černých nebo bílých barvách. Takové samolepky na zeď se prodávají v sadách po několika kusech, přičemž výsledný obrazec je dílem pouze vaší fantazie. Oproti nim jsou k samozřejmě k dostání i barevné nálepky, spousta lidí si oblíbila i fototapety, které si lze nechat zhotovit i z vámi pořízených snímků (za předpokladu jejich dobré obrazové kvality).

dekorace na zed2

Nástřik vzorů pomocí šablon je efektní

Pokud ovšem dáváte přednost barvám jako takovým, můžete zdi ozdobit i s jejich pomocí. Můžete použít i spreje a zdi nastříkat dle motivů ze šablon, které si můžete zakoupit, případně svépomocí vyrobit. Mladší jedinci a milovníci street artu pak jistě ocení možnost nechat si některou ze stěn vyzdobit graffiti. Obdobně jako se samolepkami jsou velice efektní jednoduché černé geometrické tvary na barevném podkladu. Dejte však pozor na to, aby barva nebyla příliš řídká. U sprejů dodržujte vzdálenost dle návodu, aby se vám motivy a vzory neroztekly.

Gramodesky jako dekorace na zeď

dekorace na zedPosledním tipem jsou gramofonové desky. Ty s pomocí oboustranné lepicí pásky nebo lepidla přilepíte na zeď. V antikvariátech a bazarech se prodávají i po desetikorunách, takže výsledná investice je téměř zanedbatelná. Hledejte malé i velké, a to s barevnými středovými plochami. Na zeď je pak můžete lepit symetricky i asymetricky, výsledek vypadá v každém případě úchvatně. Tuto možnost ocení především hudební nadšenci, ale také všichni, kdo upřednostňují originalitu.

Dekorace na zeď pomohou vytvořit si doma prostředí, ve kterém se budete cítit spokojeně. A o to jde v bydlení především. Proto pokud hledáte tip, jak docílit znatelné změny u vás doma, určitě se uvedenými doporučeními inspirujte.

publikováno: 29. 5. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.