PR článek

INTV, s. r. o.: partner pro satelitní komunikaci a telekomunikační služby


VSAT-Uruzgan

Společnost INTV, s. r. o. se specializuje na poskytování služeb v oblasti satelitní komunikace. Firma vznikla v roce 1991 a během osmadvaceti let své existence se díky poctivé práci vypracovala na přední pozici v oblasti satelitní komunikace v České republice. V současné době nabízí nejširší portfolio nabízených služeb na českém trhu.

Zásadním milníkem se v historii společnosti stal rok 1994, kdy začala poskytovat satelitní a telekomunikační služby pro Ministerstvo obrany ČR. Díky aktivitám společnosti INTV, s. r. o. mohou čeští vojáci na zahraničních misích udržovat přímé spojení s Českou republikou. Ministerstvo obrany je tak více než dvacet pět let významným a klíčovým klientem společnosti. Mezi další zákazníky patří třeba Ministerstvo vnitra ČR, Česká tisková kancelář, Český telekomunikační úřad, mediální skupina Mafra nebo automobilka Škoda.

Když se v Česku začalo rapidně rozvíjet internetové připojení, společnost INTV, s. r. o. se stala největším tuzemským poskytovatelem internetových služeb realizovaných na základě satelitní technologie. Zmíněné služby naleznete v nabídce hned na několika platformách, mezi něž patří především Toolway, AVANTI nebo technologie Inmarsat BGAN.

Spolehlivé a důvěryhodné satelitní služby

Široká nabídka služeb je možná především díky dlouhodobým investicím do nejmodernějších satelitních technologií od uznávaných mezinárodních výrobců, jakými jsou například Comtech, General Dynamics, Terrasat, Norsat či C-COM Satellite Systems a další. Společnost INTV, s. r. o. navázala spolupráci s největšími globálními poskytovateli satelitních služeb včetně firem EUTELSAT, Astrium – Airbus Defense&Space nebo Avanti Communications Group plc. Na základě stabilní a fungující spolupráce si od výše zmíněných firem vysloužila pozici autorizovaného partnera s garancí vysoké kvality a odpovědnosti.

O kvalitách nabízených služeb svědčí také množství ocenění, mezi která patří například certifikát jakosti podle normy ISO 9001_2016 nebo certifikát NATO AQAP 2110. Důvěryhodnost potvrzuje také Osvědčení podnikatele pro stupeň utajení „Důvěrné“ podle §20 odst. 1 písm. a) zákona č. 412/2005 Sb.

Posílejte data přes satelit do celé Evropy, Blízkého a Středního východu či značné části Afriky

Společnost INTV, s. r. o. se zabývá službami v oblasti přenosu dat prostřednictvím VSAT, tedy obousměrné satelitní pozemní stanice. Díky nejmodernějším technologiím můžete odesílat data v rámci celé Evropy, Blízkého a Středního východu nebo velké části Afriky. V případě potřeby je však možné realizovat datové spoje VSAT i do vzdálenějších destinací.

K datovým přenosům se používá technologie na bázi SCPC Comtech. V praxi to znamená, že každý spoj VSAT má svůj vyhrazený kanál, což zaručuje vysokou kvalitu přenosu. V nabídce naleznete také další řešení datových spojů, konkrétně se jedná o síť typu Hvězda s dynamickým řízením přenosu dSCPC Vipersat nebo řešení s multifrekvenčním časovým multiplexem MF-TDMA Skywan.

Partner pro satelitní komunikaci a telekomunikační služby

Satelitní telefon a terminály Inmarsat představují globální komunikační řešení

Služby Inmarsat lze využívat globálně mezi 70° severní a 70° jižní zeměpisné šířky. Přenos komunikace zprostředkovávají satelity na třech geostacionárních pozicích a pozemské brány s konektivitou na veřejnou telefonní síť a internet. Z pohledu technologie dělíme služby na pozemské (terminály BGAN), námořní (služba Fleet) nebo letecké (služby AERO a SWIFT).

Na základě aplikace rozlišujeme tzv. Broadband, který umožňuje současně telefonovat a přenášet vysokorychlostní data, dále M2M neboli obousměrný přenos dat pro zasílání krátkých zpráv a sledování polohy. V nabídce najdete také Hlas a Global Xpress.

BGAN je satelitní síť určená k hovorům prostřednictvím přenosných terminálů. Hlavní výhodou těchto terminálů je především jejich mobilita a přenositelnost. Jejich velikost můžeme totiž přirovnat například k notebooku, setkat se však můžeme i s terminály menších velikostí. Díky terminálům BGAN můžete kdekoliv na světě rozložit mobilní kancelář s broadbandovým připojením. Dalším výhodou tohoto řešení je jeho jednoduché ovládání a shodné komunikační prostředí bez ohledu na výrobce. Bez problému se připojíte přes lokální operátory, ať už se nacházíte kdekoliv. Využít můžete kabelové připojení i bezdrátové řešení v podobě Bluetooth či WiFi.

Společnost INTV, s. r. o. provozuje také půjčovnu satelitních telefonů, jejíž služby využívají například polární badatelé, horolezci nebo dokonce závodníci Rally Dakar. Častými zákazníky jsou však také běžní cestovatelé, kteří mají namířeno do vzdáleného zahraničí. Díky telefonům Iridium a terminálům Inmarsat BGAN budete mít vždy možnost zavolat, přivolat pomoc či poslat zprávu. To vše v rámci jednoho tarifu po celém světě.

Satelitní internet prostřednictvím služby Tooway či IP Streamingu

Služba Tooway slouží k připojení k internetu přes satelit KA-SAT a systém pozemských bran připojených k internetu přes hlavní evropské uzly, kterými jsou pro Českou republiku Frankfurt, Paříž či Londýn. Rychlost downloadu dosahuje 22 nebo 30 Mbit/s a upload až 6 či 10 Mbit/s. Samotný terminál Tooway dosahuje velikosti běžného WiFi routeru a obsahuje výstup Ethernet.

Video IP streaming se používá převážně ve zpravodajství nebo při krizovém řízení. Platný je především v oblastech, kde není dostupná komunikační infrastruktura nebo dostatečný signál. Díky technologii Video IP streamingu zajistíte, že audio či video přenos skutečně proběhne.

publikováno: 25. 2. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.