Jak lze řešit vytápění koupelny?


Jak lze řešit vytápění koupelny?

V zimních měsících nemusí být pobyt v koupelně příjemným zážitkem. Vylézt z vyhřáté vany či sprchového koutu do chladu koupelny, to chce odvahu i pevné zdraví. Proč se ale trápit, když je možné vytápění koupelny celkem snadno vyřešit? V některých případech můžete teplo do koupelny dodat během několika hodin.

Vytápění koupelny není neřešitelný problém, zvlášť v dnešní době, kdy je na trhu k dostání široká paleta výrobků určených právě k tomu, aby bylo v koupelně teplo a útulno. Od oblíbeného podlahového vytápění k sálavým panelům. Jaké jsou charakteristické vlastnosti jednotlivých řešení? A co bude nejlepší volba pro váš typ koupelny? Odpovědi naleznete na následujících řádcích, které se vytápění koupelny věnují.

Chcete platit za energie méně? Srovnejte si dodavatele.

Podlahové vytápění koupelny zahřeje nejen nohy

Jak už samotný název napovídá, tento způsob vytápění koupelny znamená, že se topení umístí do podlahy. Komplexní systém podlahového vytápění se skládá nejen z těles, ale také z izolačních vrstev. Je možné instalovat ho dvěma způsoby – napojit na teplovodní okruh, nebo do elektrické sítě. V prvním případě tak budete koupelnu ohřívat teplou vodou, ve druhém dodávána elektřina rozehřeje speciální rohož.

Výhody/nevýhody:

+ velmi příjemné s dobrou výhřevností
+ nezabírá prostor
 
- náklady na pořízení
- složitá instalace

Koupelnové topení

Topný žebřík – kombinace vytápění koupelny a sušáku pro ručníky

Vytápění s pomocí topného žebříku je v koupelnách oblíbené, protože topení neslouží pouze jako ohřev místnosti, ale také jako sušák pro ručníky či drobné kousky oblečení, a to proto, že se instaluje na zeď. Zapojuje se přímo do zásuvky. Jelikož se vyrábí i v různých barvených provedeních, může být i estetickým doplňkem koupelny.

Výhody/nevýhody:

+ praktické
+ snadná obsluha
 
- poměrně dlouhá doba, než se žebřík ohřeje
- neřeší problém studené podlahy

Atypické vytápění pomocí infrazářiče

Dále je možno teplo v koupelně vyřešit sálavým panelem (infrazářičem), který pracuje na principu vysílání elektromagnetických vln. Ty produkují teplo v okamžiku, kdy dopadají a odrážejí se od nějakého předmětu. Sálavé panely jsou obdobně jako topné žebříky ozdobným prvkem. V koupelně tak může být zrcadlo či obraz, díky kterému bude v místnosti teplo.

+ ihned po zapnutí hřeje
+ pěkný design
 
- nutnost umístit na vyhrazeném, bezpečném místě
- tmavá a stinná místa znemožní ohřev vzduchu
 
„Spouštění některých typů podlahového vytápění a sálavých panelů lze nastavovat na konkrétní dobu. Nestane se vám tak, že přijdete večer domů a budete muset čekat, až se koupelna ohřeje!“

Vytápění koupelny je možné vyřešit několikero způsoby, záleží jen na vás a vašich nárocích, který zvolíte. Příjemná koupelna, to je nejen pěkné a účelné zařízení, ale také právě dostatek tepla, díky kterému pak nemusíte svůj pobyt v koupelně zkracovat na dobu pouze nezbytně nutnou.

 Sledujte Chytré bydlení také na Facebooku!

publikováno: 22. 7. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.