PR článek

Jak ochránit dům proti požáru?


kamenná vlna

Přemýšleli jste někdy o protipožárním zabezpečením svého domu? Myslíte, že bydlíte dostatečně bezpečně? Čtěte dál a zjistíte to.

 

Buďte o krok napřed

Už během stavby domu či bytu je dobré myslet na případné problémy a mimořádné situace. Pokud by se u vás vznítil požár, jeho rozsah dokážou ovlivnit i použité stavební materiály. I vy myslete na základní technické požadavky své stavby, a zajistěte si dostatečné bezpečí.

Kamenná vlna

Pokud aktuálně řešíte izolaci a zateplování, měli byste vědět, že existuje také izolace z kamenné vlny. Tento produkt zajišťuje nehořlavost a vyšší bezpečnost. Čím je výjimečný?

  • vzniká tavením sopečné horniny
  • odolává až do 1000 °C
  • jde o nehořlavý izolační materiál
  • patří do nejvyšší třídy reakce na oheň
  • zajistí tepelnou, zvukovou i protipožární izolaci
  • je šetrný k přírodě
  • zachovává prodyšnost stěn – zajišťuje zdravé klima v interiéru

Několik funkcí v jednom

Kromě funkce protipožární izolace je kamenná vlna vhodná i jako tepelný a zvukový izolant. Je to spolehlivý materiál, který u vás doma značně sníží tepelné ztráty. Při správném použití přilne k zateplované konstrukci, což dokáže eliminovat tepelné mosty v domě. Jedná se o vhodný izolant i v případech, kdy se stěhujete na rušnější místo. Dobře slouží i uvnitř domácnosti, při konstrukci příček tam, kde je potřeba interiér akusticky oddělit.

Ať už bydlíte jakkoliv, přemýšlejte dopředu. I když si myslíte, že se vás požár, nebo jiná nebezpečí netýkají, buďte raději připraveni. Dobře zvolená izolace dokáže vyřešit i několik věcí najednou.

Správně zvolený druh a typ izolace a její následné správné zabudování je zárukou trvalého zateplení a výhodné investice na dlouhá léta.

publikováno: 6. 10. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.