Jak prodat nemovitost


Fotolia_35582959_XS

Prodat nemovitost v dnešní době není zrovna jednoduché. Poptávka není kvůli ekonomické krizi tak velká a nabídka ji převyšuje. Co můžete udělat pro to, aby si zájemci vybrali právě váš dům, byt nebo třeba pozemek? Je to snadné – nic neskrývejte a poskytněte dostatek informací, nikdo totiž nebude kupovat zajíce v pytli. Vzbudit v potenciálním kupci důvěru přímým jednáním je základním stavebním kamenem úspěchu.

V článku ZDE jsme vám přinesli náhled na to, zda je lepší uskutečnit prodej bytu svépomocí nebo skrze realitní kancelář. Pokud zvolíte možnost, že se o prodej domu nebo bytu postaráte sami, pak je před vámi běh na dlouhou trať. Nečekejte, že do druhého dne od uveřejnění inzerátu se vám podaří nemovitost prodat. I tak by vás to nemělo odradit, pokud vytrváte, budete úspěšní. Inspirujte se následujícími doporučeními, jistě vám pomohou.  

V inzerátu nesmí chybět fotografie

Vůbec největší spektrum možností, jak prodat nemovitost co nejrychleji, nabízí prostředí internetu. Spousta portálů s inzercí umožňuje vložit inzerát i zdarma, za poplatky se dají pak inzeráty různě zvýrazňovat, aby neunikly žádnému návštěvníkovi daných stránek. A co více – text lze podpořit fotografiemi. Je známo, že lidé na internetu příliš nečtou, ale řádky se slovy a větami skenují. To znamená, že se zachytávají spíše zvýrazněných slov a grafických prvků. Přidáte-li do inzerátu fotky, několikanásobně zvýšíte šanci, že se kupec objeví v co nejkratším možném čase. Pokud nemáte fotoaparát (či alespoň mobilní telefon s fotoaparátem) vy, tak někdo z vašeho okolí určitě. Nefoťte detaily, ale spíše celé místnosti, celou stavbu, celý pozemek. Pokud budete fotit blízko, nezapomeňte to pořádně okomentovat. Nesnažte se něco skrývat či aranžovat.

5857119841_6ba2b8503e

Uvádějte všechny podstatné informace

Čím více důležitých informací v inzerátu uveřejníte, tím méně práce následně budete mít a také budete působit seriózněji. Nebudete muset vyřizovat hromadu telefonátů a emailů, kdy se lidé budou ptát na to, co jste už měl uvést v textu u nabídky. Zaměřte se nejen na přednosti, ale nebojte se říct i o případných nedostatcích. Nezapomeňte popsat okolí nemovitosti. Co je v okolí, jaké obchody, školy, školky, zdravotnická zařízení, spojení MHD atd. Věnujte se v popisu interiéru i exteriéru (pokud jde o dům nebo byt). Zkuste se zamyslet nad povahou daného prostředí a zmiňte se o tom.

2572712451_e5ee893b51

I když univerzální návod, jak prodat nemovitost co nejúspěšněji, neexistuje, pokud se budete inspirovat výše uvedenými doporučeními, pak se brzy dočkáte kýženého výsledku. Nikdy nic nezatajujte a nelžete, později by vás to stejně dohnalo a měli byste jen zbytečné problémy. Jak se říká – každé zboží má svého kupce. Jděte tomu vašemu naproti a máte napůl vyhráno. Prodej bytu nebo prodej domu je sice věda, ale ne nezvládnutelná.

 

publikováno: 2. 8. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.