G+

 

 

Jak prodat nemovitost


Fotolia_35582959_XS

Prodat nemovitost v dnešní době není zrovna jednoduché. Poptávka není kvůli ekonomické krizi tak velká a nabídka ji převyšuje. Co můžete udělat pro to, aby si zájemci vybrali právě váš dům, byt nebo třeba pozemek? Je to snadné – nic neskrývejte a poskytněte dostatek informací, nikdo totiž nebude kupovat zajíce v pytli. Vzbudit v potenciálním kupci důvěru přímým jednáním je základním stavebním kamenem úspěchu.

V článku ZDE jsme vám přinesli náhled na to, zda je lepší uskutečnit prodej bytu svépomocí nebo skrze realitní kancelář. Pokud zvolíte možnost, že se o prodej domu nebo bytu postaráte sami, pak je před vámi běh na dlouhou trať. Nečekejte, že do druhého dne od uveřejnění inzerátu se vám podaří nemovitost prodat. I tak by vás to nemělo odradit, pokud vytrváte, budete úspěšní. Inspirujte se následujícími doporučeními, jistě vám pomohou.  

V inzerátu nesmí chybět fotografie

Vůbec největší spektrum možností, jak prodat nemovitost co nejrychleji, nabízí prostředí internetu. Spousta portálů s inzercí umožňuje vložit inzerát i zdarma, za poplatky se dají pak inzeráty různě zvýrazňovat, aby neunikly žádnému návštěvníkovi daných stránek. A co více – text lze podpořit fotografiemi. Je známo, že lidé na internetu příliš nečtou, ale řádky se slovy a větami skenují. To znamená, že se zachytávají spíše zvýrazněných slov a grafických prvků. Přidáte-li do inzerátu fotky, několikanásobně zvýšíte šanci, že se kupec objeví v co nejkratším možném čase. Pokud nemáte fotoaparát (či alespoň mobilní telefon s fotoaparátem) vy, tak někdo z vašeho okolí určitě. Nefoťte detaily, ale spíše celé místnosti, celou stavbu, celý pozemek. Pokud budete fotit blízko, nezapomeňte to pořádně okomentovat. Nesnažte se něco skrývat či aranžovat.

5857119841_6ba2b8503e

Uvádějte všechny podstatné informace

Čím více důležitých informací v inzerátu uveřejníte, tím méně práce následně budete mít a také budete působit seriózněji. Nebudete muset vyřizovat hromadu telefonátů a emailů, kdy se lidé budou ptát na to, co jste už měl uvést v textu u nabídky. Zaměřte se nejen na přednosti, ale nebojte se říct i o případných nedostatcích. Nezapomeňte popsat okolí nemovitosti. Co je v okolí, jaké obchody, školy, školky, zdravotnická zařízení, spojení MHD atd. Věnujte se v popisu interiéru i exteriéru (pokud jde o dům nebo byt). Zkuste se zamyslet nad povahou daného prostředí a zmiňte se o tom.

2572712451_e5ee893b51

I když univerzální návod, jak prodat nemovitost co nejúspěšněji, neexistuje, pokud se budete inspirovat výše uvedenými doporučeními, pak se brzy dočkáte kýženého výsledku. Nikdy nic nezatajujte a nelžete, později by vás to stejně dohnalo a měli byste jen zbytečné problémy. Jak se říká – každé zboží má svého kupce. Jděte tomu vašemu naproti a máte napůl vyhráno. Prodej bytu nebo prodej domu je sice věda, ale ne nezvládnutelná.

 

publikováno: 2. 8. 2012
přečteno: 1148×
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...


Kondenzační plynový kotel sníží vaši spotřebu

Kondenzační plynové kotle nabízí vyšší účinnost, bezpečnost i čistotu

Vytápění plynem je čisté a při dodržení určitých pravidel i bezpečné. Moderní kotle mají dobrou regulaci a nízkou… ...