Jak se zbavit blech v domácnosti? Začíná to šampónem, končí deratizátorem


Poradíme vám, jak se zbavit blech v domácnosti. Osvědčené rad, tipy,a triky!

Máte doma pejska, který se neustále škrábe a kouše? Pak má nejspíše blechy. V takovém případě je potřeba rychle jednat. Pokud by totiž pes přenesl blechy do zbytku bytu, čekal by vás pořádný úklid a v nejhorším i deratizace.

Blechy v domácnosti představují vážný problém. Nejčastěji je k vám zavlečou psi, kočky, ale mohou to být i drobní hlodavci. Domácího mazlíčka je nutné ihned odblešit, jinak by škůdci mohli obsadit celý byt. A jak poznáte, že má váš mazlíček blechy? Parazité mají černou barvu a měří od 1,5 do 7 mm. Pohybují se rychle a v případě velkého počtu jsou vidět na první pohled. V srsti zanechávají výtrusy, které připomínají zrníčka mleté kávy nebo máku.

Jak se zbavit blech, které trápí psa nebo kočku

K odblešení se nejčastěji používají šampóny, zásypy nebo pipety. Nestačí ale odblešit jen samotné zvíře. Blechy kladou vajíčka, ze kterých se zhruba po dvaceti dnech líhnou nové blechy v domácnosti. Vajíčka může pes nebo kočka zanechávat po celém bytě. Nejvíce vajíček a larev najdete v místě, kde zvíře nejčastěji lehává. Je proto dobré zaměřit se na pelíšek, pohovku nebo další místa.

Řešení, jak se zbavit blech, může být někdy opravdu složité najít.

Jaký přípravek použít na blechy v domácnosti

Na trhu je velký počet odblešovacích prostředků, ne všechny jsou ale účinné. Chovatelé nejčastěji používají Arpalit Neo nebo Frontline. Pokud si nejste jistí, který přípravek je pro vašeho mazlíčka nejvhodnější, poraďte se s veterinářem. Rozhodně nezaměňujte prostředky pro psy a kočky. Blechy se nesnažte chytit do ruky, snadno odskočí. Nedoporučujeme je ani usmrtit mezi prsty, mohly by na vás přenést infekci z krve. Blechy zahubí chemické přípravky, utopení nebo vysoká teplota.

Čtěte také: 9 tipů, jak zbavit domácnost alergenů

Jak se zbavit blech v domácnosti krok za krokem

1. Kupte si přípravek na odblešení (pudr, šampón, pipetu) a zvíře důkladně odblešte. Vyhněte se přímé aplikaci v oblasti očí a tlamy a hlídejte mazlíčka, aby se neolizoval.

2. Důkladně vyluxujte podlahu a pohovku. Zaměřte se na místa, kde zvíře tráví nejvíce času. Pokud je zvyklé lehávat na gauči nebo má pelíšek, vyperte potah na nejvyšší teplotu.

3. Pokud zvíře přeneslo blechy do zbytku bytu, zaměřte se na jejich hnízdo. Nejčastěji se vyskytují v parketách nebo v koberci.

4. Pokud chcete na blechy v domácnosti vyzrát, nestačí úklid a aplikaci odblešovacích přípravků provést jednou. Pokud blechy stačily naklást v bytě vajíčka, vylíhnou se asi za 20 dní.

Deratizací na blechy v domácnosti vyzrajete

Pokud už nevíte, jak se zbavit blech svépomocí, pomůže vám jedině deratizátor. Většinou se jedná o několik dávek hubícího přípravku. Firma vám může zakázat uklízení nebo přesouvání věcí. Pokynů dbejte, v opačném případě by peníze za deratizaci mohly být vyhozenou investicí.

publikováno: 23. 1. 2015
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.