Jak se zbavit mravenců v domě? Pomohou osvědčené babské rady


hubení mravenců (1)

Známe to snad skoro všichni. Cestička malých mravenců vedoucí přímo k našemu domu. Co s nimi? Ne vždy je potřeba při hubení mravenců sáhnout po drahých postřicích proti mravencům. Zkuste na mravence v domě babské rady, které vás mohou tohoto malého a otravného hmyzu snadno zbavit. Proti mravencům v domě se osvědčila například skořice nebo zubní pasta.

Mravenci v domě jsou nevítanými hosty

Mravenci se často stěhují do našich domovů, především do kuchyní a spížek, kde hledají něco dobrého na zub. Jeden mravenec by nám čas od času ani tak nevadil, jako dlouhá cestička čítající stovky mravenců. Je zbytečné kupovat drahé postřiky na hubení mravenců, když si bohatě vystačíte doma s tím, co máte běžně k dispozici. Nejenže ušetříte, ale také budete šetrnější ke svému prostředí. A jak na hubení mravenců v domě? Poradí nám naše babičky.

Prevencí proti mravencům v domě je dobré skladování poravin.

Babské rady: hubení mravenců snadno a levně

Ne nadarmo se říká, že naše babičky a prababičky vědí vždy vše nejlépe. Mravenci jsou alergičtí na velmi silné vůně, jako jsou například skořice, máta nebo majoránka. Jako pastičku můžete využít cukr, po kterém by se utloukli. A jak se zbavit mravenců v domě účinně a nadobro?

 • Na místo, kde se hromadí můžeme dát osolený celer, který ještě posypeme skořicí.
 • Připravíme si roztok z citronu, máty a majoránky a pravidelně jimi potíráme místa, kde se shlukují.
 • Otvorem, kudy mravenci do našeho domu přicházejí, postříkáme vodou s jarem.
 • Stejně jako jak s vodou může při hubení mravenců posloužit octová voda.
 • Po domě můžeme rozmístit hřebíček.
 • Mravenčí cestičku můžeme přerušit například zubní pastou anebo práškem do pečiva či skořicí.
 • Místo výskytu mravenců potřeme připravenou mastí ze dvou lžic vápna a jedné lžíce sádla.
 • Do mravenčí cestičky můžeme také nasypat pálivou papriku nebo pepř.
 • Na hubení mravenců je výborný roztok z pěti dílů sody a po jednom dílu cukru a vody.

Všechny tyto babské rady by nám měli vyřešit problém s mravenci v domě a zajistit, aby se v něm již nikdy neukázali. Důležitá je ale také prevence proti mravencům v domě.

Prevence proti mravencům v domě

Mravenci do domu se k nám nemusí ani dostat, pokud budeme následovat následující rady. Ty nám pomohou s prevencí proti mravencům. Patří mezi ně například:

 • Správné skladování potravin- sypké potraviny jako cukr, mouku, krupici musíme uchovávat v plastových nebo skleněných a dobře uzavíratelných nádobách. Není dobré využívat papírové sáčky, do kterých se mravenci snadno dostanou
 • Řádný úklid- i ten sebemenší drobeček na podlaze je pro mravence něco dobrého k jídlu. Kdy budeme pečlivě uklízet a nenecháme nikde ani drobeček, mravence nebude nic lákat.

 

publikováno: 29. 11. 2017
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.