Jak se zbavit zápachu v lednici


Zápach v lednici

Možná jste před nějakou dobou lednici odmrazili a vyčistili, ale stále se nemůžete zbavit zápachu. Nevábná vůně uvnitř lednice vzniká jednak hnilobnými procesy, je však způsobena také aromatičností některých druhů potravin. Pokud se chcete zápachu v lednici preventivně vyvarovat, všechny potraviny umísťujte do sáčků či boxů na jídlo. Pokud se zápachem v lednici nějakou dobu bojujete a nepomáhá vám ani vyčištění vnitřních prostor, máme pro vás několik osvědčených typů, jak se jej zbavit.

ZPĚT NA TÉMA: JAK ODMRAZIT LEDNICI A MRAZÁK

Čištění a odmrazování jako základ prevence

Než se pustíte do řešení problému se zápachem v lednici, zkuste si vzpomenout, kdy jste ji naposled odmrazovali a čistili. Ledničku naplněnou potravinami důkladně vyčistíte jen těžko, proto je dobré údržbu a čištění pomocí čisticích prostředků provést právě během odmrazování.

Používejte pohlcovače pachu

Chcete-li se preventivně vyvarovat zápachu v lednici, který vás praští do obličeje vždy, když otevřete lednici, používejte pohlcovače pachu. Na trhu jsou dostupné prostředky, které slouží přímo k odstraňování zápachu. Mohou být ve formě granulí, gelů či různých filtrů. Dostupné jsou v různých cenových hladinách a liší se i funkčností a životností. Pokud budete lednici pravidelně čistit a potraviny správně skladovat, obyčejné cenově dostupné pohlcovače udělají dobrou službu.

Zápach z lednice odstraníte pomocí kávy, citronu i rýže

Pro odstranění zápachu v lednici můžete použít i prostředky, které máte v kuchyni po ruce. Velmi často je jejich účinek srovnatelný s levnými komerčně prodávaných pohlcovači. Velmi dobře funguje mletá káva, která pachy absorbuje. Do misky nasypte hrst namleté kávy a umístěte ji do středu lednice. Podobně fungují i další potraviny – jedlá soda, rýže, ocet, sypaný čaj nebo nastrouhaná kůra z pomerančů. Podle našich zkušeností nejlépe funguje mletá káva, musíte však počítat s tím, že první, co při otevření lednice ucítíte, bude právě kávové aroma.

Káva do lednice patří

Lednici pravidelně čistěte a jednou za čas do ní umístěte přírodní či komerčně dostupný pohlcovač pachu. Uvidíte, že se problém rychle odstraní.

publikováno: 17. 1. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.