Jak si moderně zařídit obývací pokoj?


_sedací soupravy_2

Obývací pokoj je místností, ve které většina z nás tráví spoustu času. Ať už jde o odpočinek u televize či dobré knihy, nebo posezení s přáteli. A také je to obvykle jediná místnost, kterou naši přátelé navštíví. To jsou dva hlavní důvody, proč je potřeba obývací pokoj zařídit opravdu hezky a vkusně.

Nesnažte se ale v návaznosti na předchozí řádky svou návštěvu ohromit za každou cenu a prvoplánově. Pokud si pořídíte spoustu drahého nábytku, který spolu ovšem nebude ladit, budete spíš k smíchu. Váš obývací pokoj bude působit přeplácaně a nesourodě jako nějaký cirkus. I v tomto případě platí, že všeho moc škodí.

Obývací stěny současnosti jsou menší a mnohem hezčí

Nedílnou součástí obývacích pokojů jsou stěny. Jestli vám při těchto slovech naskočila husí kůže, protože jste si vzpomněli na obrovské a především ošklivé stěny z dob minulého režimu, rychle na to zase zapomeňte. Můžeme vás ubezpečit, že na trhu jsou v současné době moderní stěny a obývací sestavy, které jsou výrazně menší, mnohem funkčnější a především o dost hezčí.

Ptáte se, jak mohou být funkčnější, když jsou menší? Do obývací stěny přece nemusíte vystavit veškeré sklo a keramiku, kterou doma máte. Naopak díky menším stěnám působí pokoj vzdušněji a prostorněji. A to je přesně dojem, o který v moderním obýváku jde.

Luxusní kvalitní obývací stěny mohou váš obývací pokoj povýšit o několik kategorií.

Nábytek vybírejte podle velikosti pokoje

Veškeré kusy nábytku proto pořizujte podle dispozic místnosti. Pokud je váš obývací pokoj malý, rozhodně si nekupujte obří sedačku. Pokoj by pak vypadal směšně.

Tím jsme narazili na další dominantu obývacích pokojů, kterou jsou kvalitní luxusní sedací soupravy. Při jejich výběru buďte zvlášť ostražití, abyste si nevybrali něco, co se vám za chvíli rozpadne pod zadkem. Dobře si prohlédněte především jednotlivé spoje.

Sedací soupravu si můžete pořídit čalouněnou nebo koženou. Obě varianty jsou skvělou volbou. Kožená souprava vydrží víc, je stylová s snadno omyvatelná, čalouněná je výrazně levnější, ale i ona může vypadat velice dobře.

Sedací soupravy z kvalitních materiálů jsou základ každého obývacího pokoje.

Kam s ní? Buďte moderní

Jakmile si sedačku vyberete, nabízí se nerudovská otázka – kam s ní? Pokud máte větší obývací pokoj, rozhodně ji netlačte nutně ke zdi, byla by to totiž škoda. Raději ji postavte diagonálně přes místnost. Bude to působit zajímavě, moderně i vzdušně. Jestliže je ale váš obývák malý, určitě to nezkoušejte a rovnou sedačku postavte ke zdi.

Nepostradatelnou součástí jsou i pohodlná křesla do obývacího pokoje. I v tomto případě si můžete vybrat mezi koženými a čalouněnými a platí pro ně to samé jako pro sedací soupravu.

Křesla by měla být především pohodlná. Podceňovat bychom ale rozhodně neměli také jejich design.

Zapomenout byste neměli ani na stylové dřevěné komody, které se v dnešní době těší zvlášť velké oblibě. A ne náhodou – jsou totiž velmi hezké a zároveň praktické. Snadno do nich uložíte, cokoli budete chtít.

publikováno: 26. 4. 2016
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.