PR článek

Jak sjednat stavební spoření? Online ušetříte čas i peníze


Se stavebním spořením ušetříte

Slýcháváte často o tom, že stavební spoření opět zažívá svůj boom? Že se jedná o nejvýnosnější spoření v kategorii bezpečných a konzervativních produktů? Přesvědčte se o tom, že vše, co slyšíte, je pravda. Sjednejte si stavebko ještě dnes a získejte ročně od státu až 2 000 Kč.

Stavební spoření táhne především díky státní podpoře. Ta už sice dávno není 25 % z roční úložky, ale i tak je na dnešní poměry velmi lákavá. Pokud si na stavebko každoročně vložíte 20 000 Kč, získáte od státu 2 000 Kč. Při nižším vkladu vám náleží nižší státní podpora. Ta činí 10 % ročně z uložené sumy.

Stavebko vám ročně přinese zhodnocení až 4 %

Na stavební spoření si můžete peníze zasílat dle libosti. Pro nejefektivnější využití je vhodné každý měsíc poslat na účet 1 700 Kč. To, jakou si zvolíte frekvenci je ale jen na vás.

Díky úročení od stavební spořitelny se vyplatí s penězi neotálet dlouze na běžném účtu. Na stavebku se vám totiž peníze zhodnocují ještě navíc zhruba 1% úrokovou sazbou. Díky tomu se produkt řadí mezi nejvýhodnější spoření. Přidáte-li totiž k sazbě 1 % ještě 10 % z roční úložky, získáte za rok 3 až 4% výnos.

Poplatky s výhodností stavebního spoření mohou zamávat

Zatímco státní podpora je u všech stavebních spořitelen stejná, zmiňovaná úroková sazba se liší, i proto se vyplatí si porovnat aktuální nabídku na trhu.

Stejně tak se různí i výše poplatků. Při výběru se proto zajímejte o poplatky za sjednání, za vedení, za předčasné ukončení smlouvy nebo za změnu cílové částky. Některé spořitelny si účtují vše, jiné zas odpouští, co se dá. Například stavební spoření od Buřinky umožňuje snížení cílové částky zcela zdarma.

Ušetřete a sjednejte si stavební spoření online

Stavební spoření sjednáte online i na pobočce stavebních spořitelen a pojišťoven. Za sjednání zaplatíte poplatek, který je obvykle stanovena na 1 % z cílové částky. Pokud se tak rozhodnete naspořit 100 000 Kč, zaplatíte 1 000 Kč, při cílové částce 250 000 Kč, vám spořitelna naúčtuje poplatek ve výši 2 500 Kč.

Využít ale můžete akčních nabídek a poplatku se vyhnout nebo si ho alespoň snížit. Velmi často ho spořitelny také odpouští klientům, kteří si produkt sjednají přes internet.

Sjednejte si stavebko bez osobní návštěvy spořitelny

I sjednání smlouvy online vyžaduje ověření klienta, osobní návštěvy pobočky se tak v některých případech nevyhnete. Zažádat o pomoc ale můžete obchodního zprostředkovatele stavební spořitelny, který přijde uzavřít smlouvu až k vám domů.

A co budete k uzavření stavebního spoření potřebovat? Nebojte, žádné dokládání příjmů vás nečeká. Jediné, co je nutné předložit, je průkaz totožnosti.

publikováno: 12. 4. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.