Jak snížit vysoký strop během jednoho odpoledne


Fotolia_44662286_XS

Vysoký strop vypadá okázale a elegantně, avšak v některých případech není žádoucí a obyvatelům daného bytu nebo domu se nelíbí. Jenže jak to vyřešit, aniž by bylo potřeba bourat a stavět? Vcelku jednoduše. Optické snížení stropu jde několika způsoby. Všechny zvládnete během několika hodin. O proměnu domova se tak postaráte snadno a rychle. Poradíme vám, jak na to.

Měnit opticky interiér a dispozice prostoru není nic těžkého. Stačí nechat pracovat fantazii a držet se jednoduchých zásad a tipů. Pamatujte však na zlaté pravidlo, že méně je někdy více, a tak to s úpravami přílišně nepřehánějte, abyste nedosáhli spíše opačného efektu, tedy že se strop sníží až moc a bude na vás jakoby padat.

Výmalba dokáže divy

Málokdo to tuší, ale spousty změn dosáhnete i správně zvolenou výmalbou. Nemusíte jen vymalovat 4 stěny stejně. Možnosti jsou mnohem rozmanitější. Všechny naleznete v článku „Způsob vymalování ovlivní celý interiér“. Využijte tmavou barvu, kterou vymalujete strop, a světlejší barvu pro okolní stěny. Kontrast způsobí, že se strop sníží a přiblíží více dolů. Zkuste využít i přesahu, že barvu, kterou použijete na strop, aplikujete i ve 20 cm pruzích na stěně v místech, kde navazuje na strop.

Ke stropu můžete pověsit i látky

Další možností, jak snížit strop bez velké námahy, je pověsit k němu látku. Textilií můžete vytvořit „falešný“ strop, který vytvoří pocit vzdušnosti, romantiky a originality. Použitou látku můžete navíc různě řásnit, aby bylo dosaženo unikátního efektu, který se jen tak neomrzí. Ať už zvolíte prověšené, nebo napnuté řešení, vždy zvažte, zda se do dané místnosti zvolený postup hodí. V ultramoderním interiéru by se mohl takto snížený strop přílišně „bít“ s nastoleným stylem.

4284847_34ff4f0987

Odpoutejte pozornost

Posledním tipem, jak snížit příliš vysoký strop, je odpoutat od něj pozornost. Jak? Třeba tak, že jednu ze stěn opatříte výrazným dekorem, na kterém spočine pohled, který tak nebude sklouzávat vysoko ke stropu. Stejnou službu vykoná i níže posazený lustr větších rozměrů, který se stane nejvýraznějším prvkem místnosti.

Snížit strop jde různě. Výše uvedené tipy jsou jednoduché, ale dostačující. Pokud budete chtít využít přímo stavebních úprav, nabízí se další možnosti. Například vytvoření podhledu ze sádrokartonu, do něhož pak lze instalovat třeba bodová světla a nasvítit jimi interiér tak, aby se vytvořila zcela okouzlující atmosféra plná pohody.

 

publikováno: 11. 9. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.