PR článek

Jak ušetřit na tonerech do tiskáren?


jak ušetřit na tonerech do tiskáren

Náplně do tiskáren jsou živou vodou pro veškerý tisk, bez nich nevytisknete ani čárku. Jsou natolik důležité, že když si vybíráte novou tiskárnu, měli byste vzít v úvahu i cenu tonerů. Jinak hrozí, že vás provoz tiskárny bude stát neúnosně moc.

Při nákupu tonerů máte v podstatě dvě možnosti. Buď využijete originální tonery dodávané přímo k tiskárnám, nebo je tu možnost použití alternativních náplní. Těch není třeba se bát, pokud nenakupujete u „garážových” výrobců. Na internetu sledujte recenze uživatelů a jejich spokojenost se značkou. Mezi ty spolehlivé a oblíbené patří například alternativní tonery Torex.

Originální, nebo alternativní toner?

Úspora při nákupu a používání alternativních tonerů oproti značkovým může být až několik desítek procent. Používáte-li u vás ve firmě více tiskáren, je to již velmi výrazná částka, kterou lze ušetřit. Cena toneru se samozřejmě vždy odvíjí od značky tiskárny i od velikosti náplně. Je dobré zamyslet se nad tím, co tisknete a v jakém množství a podle toho také vybírat tiskové řešení.

Vyplatí se využít i zpětný výkup tonerů, pokud jej výrobce nabízí, ať už originálních či neoriginálních. Ne všechny typy tonerů se vykupují, ale seriózní výrobce zpravidla umí zajistit jejich bezplatnou ekologickou likvidaci.

Cena za stránku

Cena jedné stránky se samozřejmě odvíjí od množství vytištěných stránek a také od toho, jaké dokumenty se tisknou. V případě, že tisknete pár stránek týdně, postačí vám malá levná tiskárna, pokud ale potřebujete tisknout pravidelně a ve větším množství, je skoro nutností pořídit velkou, nejlépe multifunkční tiskárnu. Při přepočtu na cenu jedné stránky se pak samozřejmě u takovýchto tiskáren dostaneme na částku výrazně nižší než u tiskáren malých. Tomu je přizpůsobena i velikost a životnost tonerů.

Můžu ušetřit ještě jinde?

Nejen cena tiskárny nebo toneru má rozhodující vliv na to, zda se vám podaří ušetřit na tiskových nákladech. Je to především audit tiskových služeb a s ním spojené zavedení a nastavení určitých pravidel tisku. Ukazuje se, že po zavedení těchto pravidel ve firmě lze ušetřit minimálně 25 – 30 % provozních nákladů na tisk, což už je znatelná položka ve firemním rozpočtu.

Trendem dnešní doby je příklon k multifunkčním tiskárnám a také personalizace tisku. To umožňuje vysledovat, kdo co tiskl a zda to bylo nezbytné. Tedy chcete-li snížit tiskové náklady ve vaší firmě, použití kvalitních alternativních tonerů je logickým prvním krokem, za kterým by však měly následovat ty další – tedy hlavně nastavení tiskových pravidel.

publikováno: 29. 8. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.