Jak vybrat elektrický chladicí box do auta


chladici box1

Pokud jste se seznámili se základními druhy chladicích boxů a autochladniček a rozhodli jste se pro elektrický aktivní chladicí box, je na čase vybrat konkrétní typ. Výběr na trhu je poměrně pestrý, jednotlivé modely se však liší svými parametry a vlastnosti. Máme pro vás proto několik rad, jak vybrat elektrický chladicí box do auta, který vám bude dobře sloužit řadu let.

DÁLE NA TÉMA: CHLADICÍ BOXY A JEJICH DĚLENÍ

Výběr podle objemu a systému uspořádání

Základním parametrem při výběru elektrického chladicího boxu do auta je samozřejmě jeho objem. Nejčastěji se prodávají aktivní chladicí boxy o objemu v rozmezí 20 až 30 litrů. Některé jsou vyšší a užší, jiné zase nižší a širší. Do elektrické termochladničky o objemu 25 litrů se obvykle vleze i dvoulitrová PET lahev, zpravidla však ne víc než jedna.

Chcete-li využívat chladicí box převážně pro převoz velkých lahví, upřednostněte spíše vyšší modely. Některé autochladničky mají celý prostor volný, jiné mají několik přihrádek a pořadačů. Doporučujeme si před pořízením konkrétní chladicí box osobně prohlédnou a vyzkoušet.

Schopnost chlazení a ohřevu

Jednotlivé typy elektrických chladicích boxů se liší i schopností chlazení a ohřevu. Kvalitní zařízení by mělo být schopné ochladit vnitřní prostor na teplotu o 20 °C nižší než je teplota okolí. Při venkovní teplotě 30 °C by tak měl chladicí box ochladit potraviny na teplotu kolem 10 °C. Pokud je pro vás důležitá i funkce ohřevu, zjistěte si, na jakou maximální teplotu umí box prostor vyhřát.

Doplňující funkce elektrických autochladniček

V závislosti na ceně jsou termochladničky do auta vybavené různými doplňujícími funkcemi. Ty levnější umožňují nastavit 2 až 3 úrovně chlazení, dražší pak přímo ukazují vnitřní teplotu v chladicím boxu. Vyšší modely jsou pak schopné sledovat i stav autobaterii, a pokud je nízká a hrozí problém s nastartování vozu, zařízení se automaticky odpojí.

Přečtěte si i další články s tipy a radami na cestách:

publikováno: 1. 7. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.