Jak vybrat koupelnové doplňky: Držte se jednotného stylu a vyhněte se kýči


Doplňky do koupelny

Vybavujete novou koupelnu a přemýšlíte, jaké doplňky pořídit? Trh je doslova přesycen koupelnovými doplňky všech cenových kategorií a výběr kvalitního a vkusného vybavení je tím pádem čím dál náročnější. Dávkovače mýdla, háčky na ručníky, zrcátka či stojany mají pevné místo v každé koupelně a i když se jedná o drobnosti, vytváří jednotný styl. Máme pro vás několik tipů, jak koupelnové doplňky vybírat.

Koupelnové doplňky vybírejte podle materiálu

Než se pustíte do bezmyšlenkovitého pořizování doplňků, zamyslete se minimálně nad tím, jaký materiál by měl ve vaší koupelně dominovat. Některým místnostem sluší sklo, jiným nerez či keramika. Výběr vhodného materiálu je důležitý nejen kvůli vzhledu, ale také životnosti a údržbě. Levné plastové výrobky se snadno čistí, brzy se však opotřebují, začnou měnit barvu i své vlastnosti. Do reprezentativnějších koupelen jsou vhodnější doplňky ze skla, údržba je však náročnější a hrozí riziko rozbití.

Skleněné předměty tak nejsou ideální volbou pro domácnosti s malými dětmi. Chromované nebo nerezové výrobky jsou pevné a vynikají dlouhodobou životností. Vybírejte ale jen dražší výrobky s kvalitní povrchovou úpravou, ty levné totiž mohou už po několika měsících začít rezivět. Pokud stojíte o luxus a exkluzivitu, nebojte se investovat do doplňků z kamene, mramoru nebo dřeva s kvalitní voděodolnou úpravou.

Potahy na WC sedátka vyšly z módy už dávno

Už jste svou koupelnu vybavili nejdůležitějšími doplňky a přemýšlíte, co dalšího pořídit? I když můžete v obchodech stále narazit na potahy na WC sedátka, velkým obloukem se jim vyhýbejte. Už dávno jsou přežitkem, vypadají nevkusně a především jsou nehygienické. Pokud se chcete vyhnout nepříjemnému studenému pocitu při dosednutí, pořiďte si WC sedátka z duroplastu s antibakteriální úpravou. Tento moderní materiál jen minimálně reaguje na změny okolních teplot, takže je sedátko teplé i při prudkém ochlazení v místnosti.

Vyhýbejte se kýčovým doplňkům, dejte přednost eleganci

Koupelna má být místem pohody, slouží k relaxaci a zklidnění těla i duše. Neměla by obsahovat předměty, které zbytečně rozrušují. Při vybavování koupelny se vyhýbejte kýčovým doplňkům, které mohou být sice vtipné, ale do koupelny dospělých zkrátka nepatří.

Plastové postavičky, toaletní papíry s vtipnými popisy nebo miniaturní golfové hřiště kolem toaletní mísy vás rozesměje několikrát a pak bude jen kazit celkový dojem z koupelny. Výjimku mají rodiny s malými dětmi, které chtějí své ratolesti zabavit a pořídí jim nejrůznější koupelnové hračky. I ty ale mohou být v průběhu dne skryty ve skříňce.

gumová kachnička

Gumová kachnička v koupelně? Jen pokud máte malé děti!

Pořiďte designové doplňky pro sanitární techniku

Doplňky do koupelny nejsou jen držáky, stojany či odkládací poličky. Patří sem také designové doplňky pro sanitární techniku. Chcete-li zlepšit vzhled své vany, podlahových vpustí, žlabů či toalet, zaměřte se na detaily. Na trhu jsou k sehnání například podlahové žlaby s designovými rošty, které mohou být vyrobeny z kovu, skla, kamene i dlažby. Pořiďte si také podlahové vpusti s designovou mřížkou. Jedná se o drobné doplňky, které ale vypadají velmi luxusně, navíc jsou cenově dostupné.

Doplňky do koupelny, které vám nesmí chybět

Až se vydáte do koupelnového studia nebo obchodu se sanitární technikou pro nákup doplňků, sepište si seznam všeho, co potřebujete. Některé výrobky nesmí chybět v žádné koupelně, jiné sice tak důležité nejsou, interiér ale příjemně ozvláštní. Na seznam si napište například:

  • Háčky na ručníky
  • Mýdlenky
  • Držáky na toaletní papír a WC štětky
  • Koupelnová madla
  • Drátěný program
  • Kosmetické zrcátko
  • Podložka na podlahu
  • Držáky na svíce
  • Nádoby na vodu pro výplach úst

Dávkovač mýdla

Koupelnové doplňky pořizujte v sériích

Chcete-li zachovat jednotný styl koupelny, pořizujte koupelnové doplňky v sériích. Řada výrobců navrhuje produktové řady, které se drží jednotného stylu a designu. Držák na mýdlo, dávkovač mýdla či sklenici na kartáčky můžete mít ve stejném duchu. Plocha kolem umyvadla bude sjednocená a harmonická. Pokud budete kupovat vybavení do koupelny po jednom, dodržujte alespoň jednotu tvaru a použitého materiálu.

Doplňky do koupelny vybírejte tak, aby vám dobře sloužily řadu let. Nenechte se zlákat nepraktickými trendy, které vás po několika měsících omrzí. Pokud všechno sladíte do jednotného stylu a vyberete precizně zpracované výrobky z kvalitního materiálu, budete spokojeni.

publikováno: 31. 5. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.