Jak vybrat PC stůl


Jak vybrat ten správný PC stůl? To se dozvíte v našem článku na CHYTRÉM BYDLENÍ.

Počítač je v dnešní době výborným pomocníkem, co usnadňuje práci i studium, a také nekonečnou studnicí zábavy. Ať už ho doma máte umístěný v jakékoliv místnosti, základem pro jeho komfortní a pohodlné užívání je kvalitní PC stůl. Jak se ale orientovat v široké nabídce trhu? O tom pojednává dnešní článek, díky kterému si pak budete umět vybrat PC stůl, co vás nezklame.

Při výběru PC stolu byste neměli sledovat pouze údaj o ceně. I když budete muset pravděpodobně vydat z peněženky více, než jste měli v plánu, vaše záda a posléze i vy konečnou volbu určitě oceníte. U kvalitního PC stolu dostatečné velikosti vydržíte sedět klidně celý den, a to bez nepříjemných bolestí, které by pramenily ze špatně zkonstruovaného stolu nebo jeho malých rozměrů.

Tipy, jak vybrat kancelářské křeslo

Základem je velká deska a úložné prostory

U každého stolu, i toho pro počítač, je jednou z nejdůležitějších součástí deska. Ta v případě PC stolu musí být veliká tak, aby se na ní vešel monitor (některé stoly mají vyvýšenou pevnou poličku, kam se umisťuje) i klávesnice, protože někomu nemusí vyhovovat vysouvací otevřená zásuvka, kterou mívají PC stoly pod deskou. I poté musí být na desce volný prostor pro papíry, knihy, tužky, reprobedny, případně hrnek s kávou či čajem a další předměty, které běžně při práci na počítači potřebujete mít při ruce.

sttt

Zcela nezbytné jsou samozřejmě také úložné prostory. PC stůl musí disponovat policí, do které se umístí počítačová skříň. Pokud je navíc vymezeno místo i pro tiskárnu a další elektroniku, pak je to zcela ideální.

Z materiálového hlediska je doporučováno dřevo jako klasika, co nezklame, pokud se vám však příliš nehodí k ostatnímu nábytku či celkovému stylu místnosti, k dostání jsou i kovové nebo skleněné PC stoly, případně laminátové. Moderní jsou i kombinace materiálů, efektní je především kov se sklem. U něj však myslete na to, že se na něj rychle chytá prach a jsou na něm vidět všechny otisky prstů.  

stul

  • Kde by měl PC stůl stát

Nezapomínejte ani na vhodné umístění PC stolu. Před nákupem byste to měli promyslet, aby se vám tam vybraný stůl následně vešel. V ideálním případě bude blízko okna, aby na něj co nejdelší časový úsek dne dopadalo přirozené světlo.

5398193416_80aa1a40ec

O konkrétní podobě PC stolu musí rozhodovat především to, jak často a jak intenzivně na něm hodláte pracovat. Je rozdíl pořizovat PC stůl pro někoho, kdo si k počítači sedne jen občas a na pár minut, nebo pro toho, co u něj pracuje 10 hodin v kuse. Jestliže budou PC stůl užívat i děti, pak se vyplatí zvolit variantu s nastavitelnou výškou, aby pro ně sezení u stolu pro dospělé nebylo nepohodlné.

 

publikováno: 29. 8. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.