PR článek

Jak vybrat postýlku pro miminko?


detska postylka rozkladaci romantic-ALDO_nabytek

Výběr nábytku do dětského pokoje pro nejmenší může být pro nastávající rodiče pořádný oříšek. Při jeho zařizování musí myslet na mnoho věcí, nicméně tou nejdůležitější je zajisté dětská postýlka. Pojďme se podívat na možnosti, které v současné době trh s nábytkem pro miminka nabízí.

Dětský pokoj pro miminko bude z počátku sloužit především k péči o něj, proto je potřeba ho vybavit hezky, ale především prakticky. Každá maminka jistě ocení, když bude mít všechno potřebné po ruce a pěkně uspořádané.

Postýlka pro miminko

Z počátku bude v postýlce miminko trávit nejvíce času, proto je velmi důležité ji správně vybrat. Věnujte pozornost materiálu, z kterého je vyrobena a také povrchovému nátěru. V ideálním případě by postýlka měla být vyrobena z kvalitního a pevného materiálu a nátěr by měl být zdravotně nezávadný.

bila komoda s prebalovacim pultem ALDO nabytek

Při výběru dětské postýlky, ale i dalších dílů nábytku pro miminko jsou ale nejdůležitější certifikáty kvality. Dobrý prodejce nábytku vám vždy poskytne informace o použitých materiálech a vždy vás informuje nejen o zemi původu, ale rovněž i o dostupných certifikátech.

Postýlky, které najdete v nabídce prodejce nábytku ALDO, jsou vyrobeny podle norem, abyste měli jistotu, že se vašemu miminku nic nestane, ani když ho na chvíli necháte o samotě.

Při výběru postýlky se kromě technických parametrů soustřeďte také na speciální požadavky, které máte. V dnešní době si totiž můžete pořídit postýlku volně stojící i dětskou postýlku s možností napojení na manželské postele, nebo dokonce postýlky, které složíte a můžete brát třeba s sebou na chatu. 

Rostoucí postýlka

postylka pro miminko ALDO nabytekV současné době jsou velmi oblíbené multifunkční dětské postýlky, které jsou výhodné hned z několika důvodů. Klasická dětská postel se zábranou je pro dítě vhodná zhruba do tří let věku. Poté je potřeba ji vyměnit, protože je dítěti malá a bočnice jsou také nevyhovující. Multifukční postýlka vám umožní odejmout bočnice a zvětšit postel. Pořízení nového nábytku do pokojíčku tak můžete odsunout až na začátek školní docházky.

Přebalovací pult s komodou

Kromě postýlky budete potřebovat ještě další nábytek. Jedním z velmi praktických kousků je komoda s přebalovacím pultem. Jistě ji oceníte od samotného počátku, kdy se vám miminko narodí. Při přebalování miminka nemusíte nikam odbíhat, protože máte vše pěkně po ruce, takže je váš potomek v naprostém bezpečí a v neposlední řadě se nemusíte k miminku ani příliš naklánět. Přebalovací pult můžete později odstranit a komodu využívat klasickým způsobem, třeba na hračky či oblečení.

Barvy pro děti

Barvy mají vliv na náladu a u dětí, které jsou na ně citlivější než dospělí, to platí dvojnásob. Pro vymalování dětského pokoje i pro nábytek jsou vhodné pastelové tóny a velmi jemné barvy. Podle zkušeností maminek je ideální barvou jemně žlutá, tento odstín vyvolává lepší náladu. Příjemně taky působí světlé odstíny zelenkavé, která také navozuje dobrou náladu, působí přátelsky a připomíná přírodu.

publikováno: 18. 3. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.