Jak vybrat vhodný vanový sifon do koupelny?


vana

Vybrat vanový sifon do vaší koupelny není tak snadné, jak se může na první pohled zdát. Na trhu existuje sice mnoho výrobců, ne všichni ale dosahují dobré kvality, kterou byste měli požadovat. Pokud chcete opravdu kvalitní vanový sifon, toužíte po profesionálním provedení, snadné a rychlé montáži, musíte zapřemýšlet i nad tím, kde ho pořídit.

Vanový sifon: bezstarostná relaxace ve vaší koupelně

Vanový sifon potřebujeme v koupelně proto, aby nám zápach z odtékající vody zpět do trubek neunikal až do místnosti. Abychom tomu předešli, je potřeba obstarat pro vanu kvalitní vanový sifon. Jak ho však v širokém sortimentu všech výrobců poznáme?

Co je to kvalitní vanový sifon?

Jestli má vanový sifon nějakou dobu vydržet a splňovat na sto procent svůj účel, neměli bychom se spokojit s nejlevnějšími variantami. Je potřeba zapřemýšlet, jaký typ by mohl stačit, a z jakého materiálu by měl být.
Pěkná koupel po náročném dni v práci nebo škole je mnohdy to jediné, co nás drží na nohou. Nechceme proto, aby nám vanový sifon praskl nebo se jinak poškodil a zamořil naši koupelnu nepříjemným zápachem.
Vanový sifon by měl být z kvalitního a pevného materiálu, musí odolat vysoké teplotě i chemickým čisticím přípravkům. Také je potřeba, aby skvěle těsnil a napuštěná voda neunikala zpět do vodovodních trubek.

sif alca1

Vanové sifony: neplní pouze funkční účel, ale i estetický

Na trhu existuje několik druhů vanových sifonů a vybírat můžeme také z několika materiálů.

Podle typu je můžeme dělit na:

  • vanové sifony základní
  • s napouštěním přepadem
  • s převlečnou matkou
  • vanové sifony ovládané bovdenem
  • vanové sifony click/clack

sif alca2

Podle materiálu zase na:

  • vanové sifony plastové
  • kovové
  • chromové

Sifon by neměl být jen funkční součástí koupelny, měl by také dobře vypadat. Vybírat si lze z několika různých tvarů. Pokud máte hranatou koupelnu, nemusíte se spokojit s kulatým sifonem. Na trhu je k dispozici je dost sifonů, které budou perfektně ladit s designem vaší koupelny.
Dále nesmíme zapomínat na to, aby se dal vanový sifon při vypouštění vody lehce a pohodlně ovládat a nezadrhával se nebo špatně netěsnil. Při špatném těsnění bychom s napouštěním vody do koupele mohli zápasit stejně jako Sisyfos se svým těžkým balvanem.

Vanové sifony Alcaplast: špičková kvalita, perfektní fungování

Na trhu je mnoho výrobců sifonů. Ovšem ne každý nám dokáže poskytnout kvalitu a profesionální provedení, které pro naši koupelnu žádáme. Mezi prověřené firmy nabízející vanové sifony patří firma Alcaplast. Její vanové sifony oplývají nejen špičkovou kvalitou, ale pochlubit se mohou také perfektním funkčností, praktičností a dlouhou životností. Především vanový sifon ovládaný bovdenem je žhavou novinkou na trhu.

Vanové sifony Alcaplast jdou s inovací dopředu

Vanový sifon Alcaplast prošel kompletní inovací, díky níž je otevírání a zavírání zátky vanového sifonu mnohonásobně snadnější a přesnější. Nová ovládací hlavice, změna jejího nasazení a nová mřížka a pevnější materiál zajistí přesnější přenos síly mezi mechanismy. Díky zlepšením mají ovládané vanové sifony několik výhod. Moderní prvky umožňují plynulý chod i snadnou montáž.

inovace v sifonech

K dispozici jsou ovládané vanové sifony komplet bílé, ovládací kolečko může být kovové s chromovou povrchovou úpravou nebo také v barvě bronz – antik.

Společnost Alcaplast nabízí širokou škálu vanových sifonů podle vašich představ. Na výběr jsou dále například vanové sifony s flexibilní hadicí přepadu, s vodní zápachovou uzávěrkou s otočným kolenem nebo s uzavíráním odpadu pomocí klasické zátky. Ať si od firmy Alcaplast zakoupíte jakýkoli druh vanového sifonu a z jakéhokoliv materiálu, s výběrem budete určitě vždy spokojeni.

publikováno: 1. 9. 2017
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.