Jak zařídit dětský pokoj? Pracujte chytře s prostorem, barvami i kreativními doplňky


jak zařídit dětský pokoj

Zařídit dětský pokoj není žádná legrace. Dítěti chcete dopřát nejen prostor na hraní, ale také klidné místo pro dobrý spánek. Pokoj je pro dítě jeho vlastní království, ve kterém by se mělo cítit dobře. Ovšem důležité je také umět pracovat s prostorem, dekoracemi či chytrými doplňky, které podpoří dětskou kreativitu a rozvíjí jeho schopnosti.

Využijte prostor dětského pokoje na maximum

Pokud máte na dětský pokoj velký prostor, nemusíte se příliš zabývat tím, co a kam dáte. Větší problémy nastávají, když je pokoj menších rozměrů a my do něj chceme dostat vše potřebné. V tom případě je čas si sednout a pořádně zapřemýšlet nad tím, jak pokoj prakticky zařídit.

Chytře řešené úložné prostory

Ideálním řešením jsou patrové postele, které vždy ušetří místo. Díky patrové posteli se vytvoří pod postelí dostatek prostoru pro psací stůl, skříňky, police nebo hrací plochu. Zabezpečíte tak snadno dětem i v malém prostoru místo na spaní, hračky i jiné potřeby.

Látkové rolety jsou praktickým i hravým doplňkem do dětského pokoje

Při zařizování dětského pokoje myslete i na vybavení oken. Dítě musí mít možnost upravovat si chytře a snadno přísun světla do místnost, a to především ve slunných dnech. Látkové rolety jsou ideálním řešením, jelikož skýtají mnoho výhod.

 Látkové rolety jsou vhodným a praktickým doplňkem do dětského pokoje.

Látkové duorolety – rolety den a noc jsou hitem umožňujícím důmyslně střídat dva různě průsvitné druhy látek. Dítěti tak dopřejete více variant zastínění. Velkým plusovým bodem je také způsob montáže.  Nemusíte se vůbec obtěžovat s hledáním vrtačky. Látkové duorolety uchytíte pomocí držáků na rám okna, jsou tak ideálním řešením do dětského pokojíčku i v případě, že bydlíte např. v nájemním bytě. Ušetříte si tak čas i nervy při vrtání.

Vyšperkovat dětský pokoj do toho nejmenšího detailu vám umožní látkové rolety s různými vzory. Perfektně sladíte rolety s barevnou kombinací v pokoji. Údržba rolet je snadná – rolety od prachu vyčistíte pomocí vysavače na nízký výkon nebo navlhčeným hadříkem.

Tip redakce: Jak jednoduše vybrat, vyměřit a namontovat látkové rolety? Podívejte se na instruktážní video.

Nebojte se barev a kombinací materiálů

Barvy do dětského pokoje volíme podle toho, zda se jedná o království pro dívku či chlapce. Neupínejte se ovšem jen na růžovou a modrou barvu. Barvy působí na naši psychiku více, než bychom si mohli myslet. Zapojte proto svou fantazii.

  • Žlutá barva – působí jasně, povzbudivě, hřeje a podporuje chápavost i pozitivní myšlení
  • Oranžová barva – ztělesňuje teplo, energii, jistotu a ukazuje smysl pro dobrodružství
  • Tyrkysová barva – podporuje sebevědomí, fantazii a intuici
  • Zelená barva – uklidňuje, napomáhá regeneraci a podporuje koncentraci
  • Fialová barva – je symbolem inteligence, sebejistoty a kreativity
  • Červená barva – přináší životní sílu, energii a znázorňuje chuť do života

Kombinujte různé materiály a odstíny a nespokojte se jen s jednou barvou. Dřevěný nábytek a dekorace mají pozitivní vliv na naši mysl. Proto je ideální, aby byl dětský pokoj laděný převážně do dřeva.

Jak zařídit dětský pokoj? Základem je dřevo.

Kreativní doplňky a hračky bystří mysl

Dětský pokoj by se neměl obejít bez doplňků, které podporují kreativitu dítěte a bystří jeho mysl. Jaké kreativní doplňky vybírat? Pokoj můžete vyzdobit plakáty, dětskými tapetami, hracími dekami a koberci. Především edukativní hračky rozvíjí potenciál vašich dětí, podporují fantazii a přispívají k jejich samostatnosti. 

publikováno: 27. 1. 2021
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.