Jak zařídit domácí bar


Kuchyně s barem

Máte velkou kuchyni a říkáte si, že by jí slušel domácí bar? Zařídit si vlastní domácí bar nemusí být až tak těžké ani nákladné. Pokud s ním však budete počítat už při realizaci kuchyně, usnadníte si spoustu starostí. Malý bar však nezabere příliš místa a může se stát součástí vaší domácnosti i dodatečně. Rozhodli jsem se pro vás sepsal několik tipů, které vám jeho zařizování usnadní. Uvidíte, že překvapíte nejednu návštěvu, kterou si pozvete na skleničku.

Barový pult jako součást kuchyňské linky

Velkým trendem kuchyní je umístění barového pultu, který přímo navazuje na kuchyňskou linku. Takové řešení je oblíbené jak v malých, tak velkých kuchyních. V případě menších kuchyní v bytech dokonce barové pulty nahrazují jídelní stůl, a tak nabídnou univerzální využití. Na barovém stolu si dopřejete vydatnou snídani, poobědváte a večer k němu zasednete se sklenkou dobrého alkoholu.

Součástí barového pultu musí být bytelné barové židle, ať už otočné, nebo pevné. Jejich výška musí odpovídat výšce barového stolu, měla by k němu ladit také z hlediska designu. Nezapomeňte, že barové pulty bývají vyvýšené nad kuchyňskou linku, židle tak nevybírejte podle výšky linky, ale pultu.

Domácí bar v kuchni

Zajimavým řešením je propojení kuchyňského ostrůvku s barem.

Nábytek a vybavení přizpůsobte potřebám domácího baru

Pokud chcete mít vlastní domácí bar, nesmíte zapomenout na dostatek skladovacích prostorů pro alkohol, skleničky a další nezbytné vybavení. Vyhraďte si kuchyňské skříňky, ve kterých budete vše potřebné skladovat.

Vybavení baru by mělo být v bezprostřední blízkosti barového pultu. Sklenice a lahve kvalitního alkoholu můžete uložit do prosklených vitrín, stanou se ozdobou vašeho bydlení a zaujmou na první pohled. Pokud naopak chcete svůj domácí bar skrýt, alkohol můžete uložit do skříněk s dvířkami s plnou výplní. Pokud máte doma děti, je vhodné skladovat alkohol v uzamykatelné skříňce.

Nezapomínejte na kuchyňské zóny

Milovníci vína ocení chladicí vinotéky

Pokud má být základem vašeho domácího baru pestrá sbírka vín, investujte do malé chladničky, která bude přímo určená pro skladování vína. Lahve s vínem budou mít vždy tu správnou teplotu, chladničky navíc vypadají luxusně a nezaberou příliš místa.

Zařízení pro chlazení vína mají obvykle několik zón, ve kterých je rozdílná teplota. Hodí se tak pro uložení červeného i bílého vína, ale také sektů a dalších nápojů. Alternativním řešením je také použití různých stojanů na víno. Této problematice se věnujeme v pokračování našeho článku, který byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Jak zařídit domácí bar

3D vizualizace interiéru s barem.

Vybavte domácí bar různými typy sklenic

Základem každého domácího baru je pestrý výběr alkoholických nápojů, ale především různých druhů sklenic. Existuje velké množství typů sklenic, které jsou určeny k podávání konkrétních destilátů a jiných alkoholických nápojů. Ke každému typu alkoholu byste tak měli mít i vhodnou sklenici, nemělo by se stát, že například rumy a brandy budete podávat v tom stejném typu. Základem dobře vybaveného domácího baru by měly být tyto sklenice:

  • Půllitrové sklenice na pivo
  • Sklenice na víno – červené i bílé
  • Úzké sklenice na sekt
  • Klasické „panákovky“ na slivovici a další silné destiláty a shoty
  • Sklenice na whisky
  • Sklenice na koňaky a brandy s polouzavřeným kalíškem
  • Coctail glass – sklenice na martini a další míchané nápoje
  • Případně další koktejlové sklenice – Highball Glass, Collins Glass, Hurricane Glass ad.

Domácí bar - sklenice

Nezapomeňte na osvětlení domácí baru

Pokud si chcete ve svém domácím baru vychutnat sami nebo s přáteli chvíle pohody u sklenice dobrého alkoholu, nezapomeňte vytvořit tu správnou atmosféru. Nejlépe toho docílíte s teplým nepříliš silným osvětlením. Pokud jako domácí bar využíváte součást kuchyně, která se běžně využívá i během dne, neobejdete se bez kompromisů.

Ideálním řešením jsou malá bodová světla nebo LED osvětlení, které dá domácímu baru vyniknout právě ve večerních hodinách, kdy další světla už budou vypnutá. Zajímavým zpestřením je instalace osvětlení do vitrín se sklenicemi a alkoholem.

Než se pustíte do realizace domácího baru, měli byste si promyslet, kolik lidí jej bude využívat a jak často se u něj budete scházet. Malý improvizovaný bar zařídíte snadno, pokud byste však chtěli profesionálně vypadající plně vybavený bar, počítejte s finanční i časovou náročností realizace. Svůj interiér si můžete zpestřit také zajímavými stojany na víno, na které jsme se zaměřili v pokračování tématu.

POKRAČOVÁNÍ TÉMATU:

6 NÁPADŮ NA STOJANY NA VÍNO 

publikováno: 15. 3. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.