Jaké jsou moderní bezdrátové zvonky?


5730231009_67b097bdfd

Domovní zvonek je neodmyslitelnou součástí každých vstupních dveří. Mohlo by se zdát, že jde o nepodstatný detail, avšak i v tomto případě dokáží designéři zapojit svou fantazii a vymyslet opravdu originální kousky. Důležitější než vzhled je ale praktičnost. Do velké obliby se v současnosti proto dostávají bezdrátové zvonky s mnoha funkcemi.

Zvonky mnohdy unikají pozornosti, protože se jedná o detail, který je navíc vidět jen z venku. V současnosti jsou populární především bezdrátové domovní zvonky, které kromě klasické funkce oznámení návštěvy dokáží spoustu dalších věcí. I tady se objevil výrazný technický pokrok.

Další generace bezdrátových zvonků

Zvonky, jež se objevují na trhu, se vyznačují jednoduchým tvarem a zpravidla plastovým provedením. Ty bezdrátové jsou v současnosti opět velmi žádané zboží – od dob jejich předchůdců, kdy byly velkým hitem, proběhl velký posun kupředu. Pamatujete si na často nepříjemný zvuk, který se linul po místnostech, když někdo zazvonil? Tak na ten zapomeňte –  zvuk dnešních modelů je nesrovnatelný.

4970611990_60d24c8034

Jednoduché a uším nelahodící melodie byly nahrazeny propracovanými polyfonními tóny a vybírat si můžete ze široké nabídky.

Moderní zvonky se vyznačují také velkým dosahem. V případě, že se mezi dvěma součástmi nachází mnoho překážek, k dostání jsou zvonky s dosahem až 100 metrů.

Novinky ulehčí život třeba i starším lidem, neboť kromě klasické zvukové signalizace disponují vizuálními efekty, jež upozorní na návštěvu za dveřmi. Stejně tak lze zvonek využít i v hlučných místech, kde by mohl být zvukový signál snadno přeslechnutelný.

Mezi největší negativa starších typů zvonků se řadila krátká výdrž baterie. I to je už ale překonáno. Využití moderních technologií dokázalo minimalizovat spotřebu – článek u tlačítka tak vydrží mnohem déle, stejně jako u vnitřní jednotky. Ta však může být napájena i ze zásuvky, kde jsou potom náklady zanedbatelné.

3917734943_d7f5d5654eDrátový versus bezdrátový zvonek

Drátový zvonek, který sloužil po mnoho generací, je jednoznačně překonán. Bezdrátové zvonky už dnes nabízí mnoho dalších funkcí – díky kameře a malé obrazovce snadno uvidíte, kdo stojí přede dveřmi. Díky více tlačítkům se lze dozvonit třeba i od branky, kterou přes noc zavíráte.

Možná vás ani nenapadlo přemýšlet nad takovým detailem, jakým domovní zvonek je. V současnosti ale najdete mnoho zajímavých kousků. Od designových v různých tvarech a barvách, až po klasické plastové, které pořídíte do dvou set korun. S kvalitnějším materiálem a zpracováním pak roste i cena. Záleží jen na vás, jak moc stylový domov chcete mít.

 

publikováno: 31. 8. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.