G+

 

 

Jaké jsou moderní bezdrátové zvonky?


5730231009_67b097bdfd

Domovní zvonek je neodmyslitelnou součástí každých vstupních dveří. Mohlo by se zdát, že jde o nepodstatný detail, avšak i v tomto případě dokáží designéři zapojit svou fantazii a vymyslet opravdu originální kousky. Důležitější než vzhled je ale praktičnost. Do velké obliby se v současnosti proto dostávají bezdrátové zvonky s mnoha funkcemi.

Zvonky mnohdy unikají pozornosti, protože se jedná o detail, který je navíc vidět jen z venku. V současnosti jsou populární především bezdrátové domovní zvonky, které kromě klasické funkce oznámení návštěvy dokáží spoustu dalších věcí. I tady se objevil výrazný technický pokrok.

Další generace bezdrátových zvonků

Zvonky, jež se objevují na trhu, se vyznačují jednoduchým tvarem a zpravidla plastovým provedením. Ty bezdrátové jsou v současnosti opět velmi žádané zboží – od dob jejich předchůdců, kdy byly velkým hitem, proběhl velký posun kupředu. Pamatujete si na často nepříjemný zvuk, který se linul po místnostech, když někdo zazvonil? Tak na ten zapomeňte –  zvuk dnešních modelů je nesrovnatelný.

4970611990_60d24c8034

Jednoduché a uším nelahodící melodie byly nahrazeny propracovanými polyfonními tóny a vybírat si můžete ze široké nabídky.

Moderní zvonky se vyznačují také velkým dosahem. V případě, že se mezi dvěma součástmi nachází mnoho překážek, k dostání jsou zvonky s dosahem až 100 metrů.

Novinky ulehčí život třeba i starším lidem, neboť kromě klasické zvukové signalizace disponují vizuálními efekty, jež upozorní na návštěvu za dveřmi. Stejně tak lze zvonek využít i v hlučných místech, kde by mohl být zvukový signál snadno přeslechnutelný.

Mezi největší negativa starších typů zvonků se řadila krátká výdrž baterie. I to je už ale překonáno. Využití moderních technologií dokázalo minimalizovat spotřebu – článek u tlačítka tak vydrží mnohem déle, stejně jako u vnitřní jednotky. Ta však může být napájena i ze zásuvky, kde jsou potom náklady zanedbatelné.

3917734943_d7f5d5654eDrátový versus bezdrátový zvonek

Drátový zvonek, který sloužil po mnoho generací, je jednoznačně překonán. Bezdrátové zvonky už dnes nabízí mnoho dalších funkcí – díky kameře a malé obrazovce snadno uvidíte, kdo stojí přede dveřmi. Díky více tlačítkům se lze dozvonit třeba i od branky, kterou přes noc zavíráte.

Možná vás ani nenapadlo přemýšlet nad takovým detailem, jakým domovní zvonek je. V současnosti ale najdete mnoho zajímavých kousků. Od designových v různých tvarech a barvách, až po klasické plastové, které pořídíte do dvou set korun. S kvalitnějším materiálem a zpracováním pak roste i cena. Záleží jen na vás, jak moc stylový domov chcete mít.

 

publikováno: 31. 8. 2012
přečteno: 2158×
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Lennanov
16. 10. 2014

Ten zvonek se stromkem je opravdu nádherný, ale asi nebude ani nijak levný. My máme doma zelenou fasádu tak uvažuji, že si koupím zelený :-)

Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...


Kondenzační plynový kotel sníží vaši spotřebu

Kondenzační plynové kotle nabízí vyšší účinnost, bezpečnost i čistotu

Vytápění plynem je čisté a při dodržení určitých pravidel i bezpečné. Moderní kotle mají dobrou regulaci a nízkou… ...