Jaké nástrahy na vás čekají při nákupu stropních svítidel?


Profisvitidla.cz - Svítidla a osvětlení od profesionálů

Stropní svítidla využijete v mnoha místnostech. Především v těch menších. Nejčastěji se jedná o chodby, koupelny, spíže, šatny a podobně. Tam, kam se vám klasický závěsný lustr nevejde, přichází na řadu stropní svítidlo.

Pusťte se do výběru

Máte obrovské štěstí. Žijete v době, kdy si můžete vybírat. Dávno odzvonilo časům, kdy téměř všechny domácnosti měly na svých stropech zavěšené stejné světlo. To už je pasé. Přesvědčte se například na stránkách Profisvitidla.cz, kde se můžete inspirovat. Hranaté, oválné, malé, velké, moderní, klasické nebo třeba křišťálové - všechna tato svítidla tu na vás čekají.

Buďte praktičtí

Při pořizování stropního svítidla se nenechte strhnout pouze emocemi. Berte vždy v potaz i praktickou stránku věci. A to především v koupelnách a šatnách. Právě v těchto místnostech začínáte i končíte svůj den. Na všechny úkony, které tu provádíte, potřebujete dostatek světla. Dobrého světla. Z toho důvodu si sem pořiďte stropní svítidlo se silnou intenzitou. V zimních měsících se většina z nás chystá do práce za tmy a domů se vracíme, až slunce zapadá. Doporučujeme vám sáhnout po studené bílé barvě. Proč? Nejvíce se přibližuje dennímu světlu.

Stropní osvětlení musí být praktické i estetické

Pozor na osvětlení do koupelen

U koupelen se ještě chvíli zastavíme. Tady na vás číhá jedno nebezpečí, jmenuje se vlhkost. Díky ní se každý fundovaný elektrikář bude zajímat o IP vašeho stropního svítidla. Co to je? Anglická zkratka pro slova ingress protection, což v překladu znamená krytí. Číslo, které najdete za zkratkou IP, vám říká, jak moc je stropní svítidlo odolné proti vniknutí cizího tělesa nebo kapalin. První číslo vám označuje ochranu před pevnými materiály a druhá hodnota prozrazuje stupeň ochrany před vodou. IP byste měli vždy nalézt v detailu produktu a u svítidel do koupelen by nemělo být nižší než IP44.

Stylová svítidla do koupelny

Zeptejte se odborníků

Ve světě svítidel se zorientujete lehce, chce to jen trochu času a hlavně - nejste na to sami. Všechno, co vás zajímá, můžete konzultovat s odborníky. Tedy alespoň na stránkách Profisvitidla.cz. Zde najdete třeba online chat, na kterém vám zkušení profesionálové během pár minut poradí s každým problémem. Zkuste to.

publikováno: 10. 3. 2017
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.