Jaký nábytek bude potřeba pro miminko


Fotolia_33911493_XS

K přípravám na příchod miminka patří také zařizování pokojíčku nebo alespoň prozatím výběr několika kousků nábytku. Nezbytně nutná je postýlka, rodiče se neobejsou ani bez přebalovací komody. S výhledem do budoucna se hodí pořídit úložné prostory a s nimi rovnou sladit i poličky. Jako prvotní výbavení jsou tyto kousky naprosto dostačující.

 

Některé sady toho pak obsahují ještě více. Jenže výrobci sází na to, že takové lákavé sety pořídi rodiče tak trochu i pro svou potěchu. Což ale není vůbec špatně – přeci jen je důležité, aby byly praktické pro nás, protože během několika let budou putovat pryč...

Nábytek pro miminko – obyčejný i designový

Investovat do dřeva jen na pár let se nechce každému. Pravdou je, že se objevuje mnoho materiálů, které jsou od dřeva k nerozeznání. Proto pokud vyhovují po technické stránce (dostatečná pevnost, oblé hrany), pak není nutné mít výčitky svědomí z toho, že se na takových věcech šetří.

Kdo má možnosti kupovat nábytek z masivu i do pokoje pro miminko, tak proč ne – navíc po jeho dloužení o něj bude jistě ještě zájem. Navíc díky zpracování nebude třeba pochybovat o kvalitě.

Nejdůležitější z nábytku pro miminko je dětská postýlka

Novorozenci (jejichž maminky mají neskonalé štěstí) prospí až 18 hodin denně, postupné snižování času se ve třech měsících dostane asi na 15 hodin denně a tak stále dál. Miminko pospává různě, i tak je ale postýlka místem, kde tráví mnoho času. Bezpečnost a pohodlí by tak mělo být na prvním místě. Pozornost by se tak měla upínat hlavně k matraci.

Matrace v dětské postýlce nesmí být příliš měkká, aby se dítě nezabořilo, ale ani tvrdá, aby se mu leželo pohodlně. Nevhodná matrace do dětské postýlky pak může mít na svědomí syndrom ploché hlavičky nebo nedostatečné prokrvení.
Zaměřte se také na materiál, který musí být 100% nezávadný.

Fotolia_62021027_XS

Přebalovací komoda nebo přebalovací pult

U přebalovacích pultů není ani tak důležitý vzhled, ale výška toho, kdo bude nejčastěji přebalovat. Malé maminky by jistě nebyly rády, kdyby se několikrát denně musely po dlouhou dobu napínat na špičkách. Kromě toho se hodí vybrat takový pult, který bude vyhovovat potřebám přemísťování nebo pevného usazení.

Další věci pomalu (a někdy i pěkně rychle) přibývají s věkem, proto se nesmí zapomínat na úložné prostory. Jsou potřeba od nejútlejšího věku, kdy se někam musí uschovat pleny, deky, kosmetika i oblečení a s přibývajícími léty už je to jenom horší. Velkou skříní tak nic nezkazíte a v budoucnu rozhodně oceníte prozíravost.
Než ale cokoliv pořídite, vždy popřemýšlejte, zda je věc opravdu nutná. Pak se totiž může stát, že v přeplněném pokoji nebude k hnutí a naprostá většina věcí zůstane bez povšimnutí.

publikováno: 23. 3. 2014
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.