Jednoduchý návod jak odstranit plíseň na zdi


Odstraňování plísní

Představili jsme si hlavní příčiny vzniku plísní a popsali jsme si, co vše udělat pro to, abychom jejich vzniku zabránili. Co však dělat, pokud se u nás už plíseň objevila? Rozhodli jsme se sepsat vám několik jednoduchých tipů, díky kterým zvládnete plíseň na zdi odstranit během chvilky. Nezapomeňte však, že pokud neodstraníte příčinu vzniku plísní, brzy se začnou znovu tvořit. Nezapomeňte také na bezpečnost a při odstraňování plísní větrejte a používejte třeba i roušku, abyste škodliviny nevdechovali.

ZPĚT NA TÉMA: PLÍSEŇ – PROČ VZNIKÁ A JAK JÍ PŘEDCHÁZET

Použijte koncentrované dezinfekční prostředky

Potřebujete plísně na zdi odstranit rychle a snadno? Na trhu je k dispozici celá řada koncentrovaných chemických prostředků, které jsou přímo určené pro likvidaci plísní. Při manipulaci s nimi ale musíte být obzvláště obezřetní, protože se jedná o agresivní chemikálie. Dezinfekce se postará o i likvidaci hub, lišejníků, řas a bakterií. Pokud je rozsah výskytu plísní velký, budete muset znovu vymalovat. V takovém případě po nanesení dezinfekce vrstvu původní barvy ještě za mokra odstraňte špachtlí a použijte speciální interiérovou barvu, která obsahuje látky, která brání dalšímu růstu plísní.

Plíseň v koupelně

Vyzkoušejte „chytrou houbu“

Pokud zrovna nepatříte mezi příznivce chemických čisticích prostředků a dezinfekcí, můžete vyzkoušet tzv. chytrou houbu. Jedná se o biologický přípravek, který obsahuje organismy likvidující plísně. Chytrá houba totiž svými vlákny proroste do plísně, následně jí odebere živiny, a tím ji zahubí. Biologický prostředek se skládá ze dvou sáčků, které obsahují prášek, který se rozředí s vodou a následně nanáší na stěnu. Obsah prvního prášku slouží k odstranění lokální plísně, druhý sáček pak k odstranění plísně uvnitř zdí. Po aplikaci chytré houby se nanese nový nátěr a stěna je chráněna před výskytem plísní na několik let.

Úklid podle Feng shui

Plísně můžete odstranit také s využitím vápna, modré skalice, aktivního stříbra a dalších prostředků. Vždy je však nejdůležitější prevence a odstranění příčiny. Větrejte, v zimním období vytápějte a v případě starších domů a bytů proveďte zdí. Uvidíte, že problémy s plísní brzy zmizí.

publikováno: 5. 2. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.