Kancelář podle feng shui: feng shui pravidla vytvoří harmonické pracoviště


kancelar podle feng shui

Mnoho z nás tráví v kanceláři více času, než by se nám zamlouvalo. Někdy dokonce více než doma. Proto je potřeba, abys se v kanceláři cítil člověk dobře a mohl tak odvádět skvělé výkony. Zkuste si proto zařídit kancelář podle feng shui, tedy po vzoru tradičního čínského učení, jehož základem je harmonie.


Ve staré Číně znamenalo feng shui umění udržovat vítr (feng) a shui (vodu) v rovnováze. Oba elementy v dokonalé rovnováze dokáží člověku pomoci a nastolit harmonii energií. Základním principem umění feng shui je tedy harmonizace vztahu člověka s časoprostorem, jenž obývá. Pojďme si ukázat, jak by měla vypadat zařízená kancelář podle feng shui a jaká jsou základní pravidla tohoto starověkého čínského umění, které se těší stále větší oblibě.

Feng shui pravidla – jak dojít harmonie v časoprostoru

První důležité feng shui pravidlo se týká půdorysu místnosti, který by měl být tvaru obdélníku nebo čtverce. Ideální také je, abyste měli kolem sebe dostatek prostoru a netísnili se v malé místnůstce s veškerým nábytkem. Feng shui se inspiruje přírodou, ve které málokdy nalezneme ostré hrany, jelikož voda nebo vítr uhladí vše do měkkého zaobleného tvaru. Proto by měl mít nábytek i předměty v kanceláři zaoblený tvar. I když nemůžeme změnit půdorys kanceláře nebo rozestavěné stěny, lze podle feng shui pravidel přizpůsobit kancelář tomuto starodávnému učení.

Předměty i nábytek by měly mít zaoblený tvar

Kancelář podle Feng shui – vytvořte si příjemné pracoviště

Kancelář je místnost, ve které se potřebujeme plně soustředit, abychom odváděli vynikající práci. Čím více prostoru, čistoty, jednoduchosti a méně věcí, tím lepší harmonie podle feng shui pravidel.

  • Feng shui upřednostňuje přírodní a zdravotně nezávadné materiály
  • v kanceláři podle feng shui by mělo mít vybavení a všechny předměty zaoblené hrany
  • stůl v kanceláři si umístěte tak, abyste měli okno při práci po levé ruce (pokud jste šéfem, nejvhodnější je podle možností umístění v severozápadním rohu kanceláře)
  •  podle feng shui pravidel je zeď symbolem hory, která vám zajistí podporu a záštitu – proto bystě měli sedět u stolu zády ke zdi, nikoliv zády ke dvěřím
  • židli vybírejte pečlivě, měla by být pohodlná s vysokou opěrkou. Pro zvýšení toku kreativity si za židli pověste obraz symbolizující vodu
  • obklopte se v kanceláří rostlinami – podle feng shui pravidel je nejvhodnější kaktus či bambus symbolizující štěstí
  • kancelář podle feng shui by neměla být přemrštěná barvami - postačí 3 barvy, z toho jedna dominantní (ideální barvou je světle zelená)
  • myslete i na umístění barev – žlutá symbolizující slunce by měla být na jihovýchodě či východě, červená barva symbolizující oheň na jihu

Kancelář podle feng shui – rozhodující jsou i detaily

Také zcela malé drobnosti jsou při pravidlech feng shui velmi důležité. Udělějte si na stole pořádek a čisto. Telefon mějte na stole po ruce, kterou píšete. Koš má stát přímo pod stolem - tam vyhazujte ihned nepotřebné kusy papíru. Na stole byste měli mít fotografie blízkých lidí, což vás i v kanceláři ujistí o jejich přítomnosti. Nejdůležitější však je, abyste se ve své kanceláři cítili co nejlépe.

 Podívejte se také na:

Pozemek podle feng shui pravidel

Velký úklid podle feng shui

Jak vymalovat podle feng shui

 

publikováno: 2. 10. 2017
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.