Kde by měla stát postel?


Kde by správně měla stát postel, vám poradí áš dnešní článek na portálu CHYTRÉ BYDLENÍ.

Kvalitu spánku ovlivňuje nejen postel jako taková, ale též její umístění v prostoru. Pokud se ráno probouzíte unaveni a bez energie, může být nevhodně řešené umístění postele jednou z příčin tohoto neblahého stavu. Je možné se mu ale úspěšně vyvarovat, aby byl spánek vydatný a kvalitní. Stačí se držet doporučení, kam postel umístit a kde ji naopak určitě nemít.

O tom, jak je možné s postelí v prostoru naložit, rozhodují samozřejmě jeho dispozice. I tak se ale vyplatí držet některých osvědčených zásad, jimiž si lze kvalitu bydlení značně vylepšit. Vhodně umístěná postel je pak opravdovým zázemím pro odpočinek a relaxaci, tedy plní přesně to, co se od tohoto kusu nábytku očekává.

Kde by postel být neměla?

Postel by rozhodně neměla stát v těsné blízkosti okna nebo dveří. I nepatrný průvan může klidný spánek narušovat. Výsledkem jsou pak bolesti hlavy i zad, co prouděním vzduchu prochladnou. Dále by postel neměla stát ve středu místnosti. Taková pozice může vyvolávat nepříjemné pocity. Nachází-li se postel pod šikmou střechou nebo například pod schody, pak se daný člověk může potýkat s negativními pocity úzkosti a strachu.

Správné místo pro postel

V zásadě je možné říci, že postel by měla být umístěna tak, aby čelo bylo u zdi. Tím se navodí kýžený pocit jistoty a bezpečí, kdy má člověk za hlavou viditelnou oporu. Kolem postele by také měl být dostatečně velký prostor, aby byl přístup k posteli nekomplikovaný a bylo také možné provádět bez problémů úkony, co souvisí s péčí o lůžko jako takové. V blízkosti postele by se neměly nacházet elektronické přístroje, nemůžete-li se vzdát televize v ložnici, pak jí vymyslete místo, které bude od postele dostatečně vzdálené.

Máte-li psa, pak vám může pomoci i on. Jak? Zcela jednoduše. Pusťte ho do ložnice a sledujte, kde se uvelebí, tam by pak mělo být dobře v posteli i vám. Je totiž známo, že psi jsou velice citliví na geopatogenní zóny, které u některých lidí silně ovlivňují pocity z bydlení a navozují špatnou atmosféru. U koček je tomu naopak – ty oblasti s působením těchto nepříznivých vlivů dokonce vyhledávají. I takto lehce alternativním způsobem lze řešit otázku, kam nejlépe umístit postel.

Postel je v domácnosti jedním z nejdůležitějších kusů nábytku. Přímo se podílí na tom, jakým zázemím dané obydlí bude. Spánkem totiž člověk tráví třetinu dne, a tak by místa k tomuto účelu určená měla být co nejpohodlnější a nejkomfortnější. Umístění postele proto nepodceňujte a přemýšlejte nad ním i v případě, že vaše ložnice není příliš velká.

 

publikováno: 27. 1. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.