Kondenzační plynové kotle nabízí vyšší účinnost, bezpečnost i čistotu


Kondenzační plynový kotel sníží vaši spotřebu

Vytápění plynem je čisté a při dodržení určitých pravidel i bezpečné. Moderní kotle mají dobrou regulaci a nízkou spotřebu. V kombinaci se změnou dodavatele plynu patří vytápění plynem mezi nejlevnější způsoby zisku tepla.


Plynový kotel funguje na principu ohřevu vody, která prochází skrze žebra výměníku. Otevřený plamen tuto vodu ohřívá a ta se pak vrací do okruhu topné vody, nebo jako voda užitková. Kotel musí mít dostatečný přísun vzduchu, který je důležitý pro správné spalování. Moderní kotle mají zpravidla řešený přísun vzduchu venkovním průduchem, některé menší a starší kotle si odebírají vzduch přímo z místnosti. U takových kotlů dbejte na pravidelné revize, čistění a zvýšené opatrnosti, pokud jste vyměnili stará dřevěná okna za nová plastová. Takový kotel je vhodné doplnit i čidlem úniku CO2, které hrozí při špatném spalování plynu.


Spaliny z kotle jsou odvedeny do komína, který může být vyvedený i skrz zeď do světlíku. Než tedy plynový kotel koupíte, poraďte se s odborníkem, jestli ve vašem domově půjde komín od kotle vyvést ven.

Kondenzační plynový kotel má účinnost téměř 100 %

Při spalování plynu vzniká zbytkové teplo, které standardní plynový kotel nevyužívá. Tato vodní pára je u kondenzačního kotle i nadále využívána, protože nese takzvané latentní teplo. Jakmile dosáhne pára rosného bodu, změní své skupenství na vodu a uvolněné teplo kotel dál využije na ohřev teplé užitkové vody. Kondenzační kotle mají proto účinnost přes 98 % a skoro o 30 % nižší spotřebu v porovnání s běžnými kotli na plyn. Mezi výhody kondenzačního kotle patří i nároky na komín, který nemusí být proveden s nerezovou úpravou. Kondenzační kotle lze použít i pro podlahové vytápění.

Ušetřit můžete i tehdy, kdy už plynem vytápíte

Vyzkoušejte změnit dodavatele plynu. Společnost Centropol je zavedeným dodavatelem, který vždy garantuje nejnižší ceny plynu v porovnání s dominantním distributorem v místě vašeho bydliště. Sami se můžete přesvědčit, kolik změnou dodavatele plynu ušetříte. Přechod k Centropolu je snadný, stačí vám poslední faktura za zemní plyn a nový dodavatel už vše vyřídí za vás.

publikováno: 9. 1. 2017
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.