PR článek

Konec jednání s neseriózními makléři! Dejte na reference svých známých


inzerce

Realitní makléři v České republice často nemají nejlepší pověst. Na trhu působí hned několik realitek a všechny se ohání prakticky stejnými hesly - spokojeností zákazníka na prvním místě, maximální profesionalitou a ochotou. Opak je však často pravdou a realitní kanceláře upřednostňují svůj vlastní prospěch na úkor svých klientů. Gabriela Medková by o tom mohla vyprávět - už od ledna hledala hledala intenzivně bydlení pro sebe a svou rodinu. Celou dobu ji provázelo neseriózní jednání ze strany některých makléřů. Někteří jí podávali nepřesné informace, další přímo lhali. Poté se rozhodla dát na reference svých známých a kontaktovala realitní kancelář PATREAL. Až poté se konečně dočkala profesionálního přístupu, který si zasloužila od začátku.

5 výstražných znamení neseriózních makléřů

Dnes už se může Gabriela Medková radovat z nového domku a jednání makléřky Markéty Otové si nemůže vynachválit. Oproti předchozím zkušenostem s jinými realitkami jí nabídla profesionální jednání a lidský přístup. Své pocity popsala jasně: "Jsem moc ráda, že jsem ji potkala, protože si díky ní mohu zase trochu zlepšit názor na realitní makléře."

Nespokojenost s jednáním makléřů však není mezi Čechy nijak výjimečná. Stát se jím může prakticky kdokoliv, bez jakéhokoliv vzdělání, jakýchkoliv schopností a praxe. Podle údajů Evropské rady realitních profesí dokonce Česko patří mezi unijní země s největším počtem realitních makléřů na hlavu. Je proto nasnadě, že se mizi nimi najdou neseriózní jedinci, kteří si jen budou chtít rychle přivydělat. ak takového "makléře" hned poznáte? Jejich postupy se neustále opakují, sepsali jsme vám proto seznam praktik, podle kterých poznáte, že od spolupráce máte dát ruce pryč.

  1. nastrčení zájemci o nemovitosti - makléř vás možná bude chtít dohnat ke koupi nemovitosti za pomoci falešného zájemce. Ten bude projevovat velký zájem, vy se nebudete chtít nechat předběhnout a bez rozmyslu podepíšete smlouvu.
  2. lživé inzeráty - jakmile na internetu uvidíte stejnou nemovitost hned několikrát, jen za různé ceny a s jiným zastoupením, pravděpodobně něco nehraje. Nemusí sedět ani cena nebo rozloha a při prohlídce vás tak může čekat nejedno nepříjemné překvapení.
  3. nátlak na podpis smlouvy - jakmile na vás bude makléř tlačit, abyste podepsali smlouvu, protože má příliš mnoho zájemců a tím pádem málo času, měli byste zbystřit. Koupě nemovitosti je třeba rozmyslet a hlavně se zbrkle neřídit touhou po novém bydlení, ať už je sebedokonalejší.
  4. přílišné vychvalování realitky - chvástání ze strany makléře je jen málokdy dobrým znamením. Spíše byste se měli dát na kvalitní reference od svých známých, kontaktovat více realitek a pečlivě vybrat právě tu, která vám bude vyhovovat nejvíce.
  5. nedovolené držení peněz klientů - někdy se bohužel stává, že na první pohled seriózní realitce pošlete peníze (např. na rezervační poplatek) a její pracovníci vám budou tvrdit, že nic nepřišlo. Pokud jste si jistí, že finance byly opravdu odeslány, v bance byste si měli zažádat o potvrzení o provedení dané transakce z vašeho účtu na účet realitní kanceláře. Poté pohrozíte trestním oznámením a peníze většinou na účtu "najednou" budou.
publikováno: 30. 8. 2017
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.