Konferenční stolek do obýváku: 5 tipů, jak vybrat ten nejlepší


konferenční stolek do obýváku

Konečně jste si pořídili novou sedací soupravu, která se stala dominantou vašeho obýváku, a už vám zbývá jen pořídit hezký konferenční stolek? Výběr malého stolku do obýváku se zdá být triviální záležitostí, ale opak je pravdou. Vybrat takový, který do daného prostoru opravdu sedne a zajistí maximální komfort, dá pořádně zabrat. Proto jsme pro vás sepsali 5 tipů, jak vybrat konferenční stolek, který bude právě pro vaše prostory tím nejlepším.

1. Optimální výšku stolku určuje sedačka

Pokud by byl konferenční stolek do obýváku příliš nízký, museli byste se k němu neustále zohýbat. V případě, že by byl naopak vysoký, mohl by vám při sezení bránit ve výhledu. Výška stolku je tak prvním důležitým parametrem, na který byste se měli zaměřit.

Platí jednoduché pravidlo, že optimální výšku stolku určitě sedačka. Stůl by měl být stejně vysoký jako výška sedací plochy. Plochu stolku tak budete mít neustále po ruce a na vše pohodlně dosáhnete, aniž byste se museli příliš natahovat nebo hrbit.

2. Jak velký stolek? Tak akorát!

Čtenáři se na nás často obrací s dotazem, jak velkou plochu by měl ideální konferenční stolek mít. Jednoznačná odpověď ale neexistuje. Obecně platí, že velikost stolku by měla být úměrná velikosti sedací soupravy. Čím větší pohovka, tím větší stůl. Přímá úměra platí nejen z estetických důvodů, ale také těch praktických.

Na obrovské pohovce sedí zpravidla v jednu chvíli větší počet osob, které potřebují využít plochu stolu k odkládání libovolných předmětů nebo třeba pochutin. Naopak k sedačce určené pro dvě osoby si zpravidla vystačíte i se stolkem menších rozměrů. Velikost byste však měli uzpůsobit i podle svých návyků. Jste-li zvyklí si během sledování televize připravit pořádnou hostinu a do prostoru rozprostřít několik talířů, s malým stolkem si zkrátka nevystačíte.

3. Místo jednoho velkého stolku několik menších

Chcete prostor obývacího pokoje ozvláštnit a opticky odlehčit? Místo velkého konferenčního stolu, který by v prostoru vypadal příliš robustně, upřednostněte několik menších stolků. Zejména kulaté stolky se prodávají mnohdy i v setu. Mají stejný design, ale liší se velikostí.

Designově jde o zdařilé provedení, které vynikne zejména v moderních a minimalisticky pojatých interiérech. Předností většího počtu malých kulatých stolků je variabilita. Podle potřeby je snadno přemístíte a budete-li potřebovat vytvořit kolem sedačky volný prostor, dáte je stranou. Malé kulaté stolky jsou navíc i lehké, a tak je přesunete pohybem jedné ruky.

4. Stůl do obýváku s poličkou nebo zásuvkami

Řada stolků určených do obývacích pokojů je doplněna o poličku nebo zásuvky. Jedná se o praktický doplněk, který využijete pro uložení časopisů, sladkostí nebo třeba ovladačů. Na horní ploše konferenčního stolku tak budete mít vždy jen to, co v danou chvíli potřebujete. Dejte si však pozor, abyste polici nebo zásuvku nevyužívali jako odkladiště zbytečností. Stůl, ze kterého vypadávají staré pokrčené časopisy nebo obaly od čokolád, určitě dobrý dojem neudělá. Poličky využívejte s rozumem a jednou za čas v nich udělejte pořádek.

5. Materiál volte v souladu se stylem interiéru

Konferenční stolky se vyrábí z mnoha různých materiálů. Při výběru konkrétního typu se vždy zamyslete, jak celkově zapadá do stylu vašeho interiéru. Na trhu narazíte na stolky z plastu, dřeva, kovu, skla nebo třeba papíru. Interiéry v rustikálním a tradičním stylu skvěle doplní masivní stolek ze dřeva, do moderních minimalistických obýváků se však hodí spíše střídmější a méně výrazně plastové a skleněné stolky, případně dřevěné nalakované bílou nebo šedou barvou. Pokud máte navíc propojený obývák s kuchyní a jídelnou, snažte se dodržet jednotný styl nábytku. Nejlepším řešením je obrátit se na výrobce nábytku nebo truhlářskou firmu, která vám na míru vyrobí jak jídelní stůl, tak ten konferenční, a to v jednotném stylu.

Věříme, že vám těchto 5 tipů pomůže na cestě za ideálním stolkem do obývacího pokoje. Nenechte si ujít ani další články, které se na design a nábytek do obýváků zaměřují:

publikováno: 13. 3. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.