Kontejner: moderní bydlení i levná garáž


malik_1

Co se vám vybaví, když se řekne kontejner? Možná nádoba na odpad, možná lodní přeprava, pravděpodobně se vám ale s kontejnery nespojí současný trend: kontejnery jako praktické prvky na zahradě nebo dokonce stylové bydlení. Řada lidí využívá kontejnery k účelům, kterým původně nesloužil jednak z finančních důvodů, jednak proto, že chtějí ekologický a zajímavý dům. Zaujme tento trend i vás?

Stylové kontejnerové domy

Je to až k nevíře, jak stylové bydlení je možné vytvořit z vyřazeného lodního kontejneru. Kontejnerové domy začaly vznikat jako zajímavost před několika lety a postupně se z nich stal trend. Jejich majitelé volí tuto variantu jednak pro neokoukanost kontejnerového bydlení, jednak pro jeho ekologičnost. Zpravidla totiž jde o vyřazené lodní kontejnery, které by jinak bez využití rezavěly.

Kontejnerové domy jsou sice omezené velikostí kontejnerů (ty mívají na délku 6 nebo 12 metrů), poskládáním několika kontejnerů ale vzniká zajímavá a pohodlná stavba – zvlášť pokud si ji vezme na starost architekt s hlavou plnou nápadů.

Kontejnerové domy často pracují s velkými prosklenými plochami a jednoduchým, elegatním designem, díky kterému působí čistě, vzdušně a moderně. Některé cíleně přiznávají svůj původ – jejich majitelé nebo architekti se rozhodli udělat z kontejneru zajímavý architektonický prvek. U jiných byste vůbec netipovali, že vznikly z kontejnerů.

Levná garáž i na vaši zahradu

Zdá se vám bydlení v kontejneru na naše poměry příliš sci-fi? Další způsob využití kontejnerů je jednoduchý a lidé ho volí především z praktického a finančního důvodu. Místo stavby klasické zděné garáže, která se může prodražit, je tu garáž ze skladového kontejneru. Skladový kontejner má v čele vrata, kterými může autem bez problémů vjet dovnitř, a ochrání auto před ošklivým počasím i zloději. Navíc si můžete sami zvolit velikost a barvu kontejneru. Podrobnosti o kontejnerové garáži si přečtěte v článku přímo od výrobce kontejnerů MalikCont.

Jedna z výhod garáže z kontejneru je fakt, že na rozdíl od stavby zděné garáže nepotřebujete stavební povolení. Parkovat můžete hned po položení kontejneru na zahradu. Pokud potřebujete parkování jen na motorku nebo čtyřkolku, bude vám stačit velmi malý skladový kontejner, který seženete i z druhé ruky.

Do kontejneru se sekačkou i nářadím

Kam uklidit kolo, sekačku nebo nářadí? Odpověď „do kontejneru" už vás asi nepřekvapí. Majitelé domů bez kůlny nebo zahradního domku využívají skladové kontejnery, do kterých nainstalují světlo, popřípadě kontejner zaizolují, pokud v něm chtějí skladovat i věci, které by mráz poškodil. Mají tak praktické skladovací místo, které můžou využít ihned po přivezení kontejneru a nemusí složitě upravovat podklad ani kontejner samotný.
Důvody, proč zahrádkáři volí kontejner místo zahradního domku, jsou podobné jako u garáže z kontejneru: nízká cena, možnost používat kontejner ke skladování hned po doručení na zahradu a pořízení bez práce na stavbě a bez stavebního povolení.

Zaujala vás moderní kontejnerová řešení? Máte s některým ze zmiňovaných zkušenost nebo jste dokonce využili kontejner ještě jinak? Podělte své názory a zkušenosti v komentářích!

publikováno: 15. 12. 2016
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.