G+

 

 

Konvektomat pro domácnost – ideální parťák do kuchyně


4207693913_7d9e51b8d6_flickr

Gastronomie je v poslední době žhavým tématem. Více se zajímáme o to, co jíme, jak moc je to kvalitní, a jaké jsou možnosti v úpravě potravin. Pokud i vy patříte mezi ty, kdo propadli hrncům a vařečkám, pak vaší pozornosti rozhodně neunikl konvektomat – multifunkční kuchyňské zařízení pro přípravu těch nejlepších pokrmů.


 

Připravovat najednou jídla různých chutí a vůní, zachovat co nejvíce vitamínů a minerálů a hlavně všechnu chuť umožňuje konvemtomat pro domácnost. Zařízení se stalo velmi oblíbeným v restauracích, ovšem nyní jej můžete mít doma ve své kuchyni i vy. Kombinace horkého vzduchu s párou je jednoduše hit!

Co je to konvektomat pro domácnost

Jedinečný pomocník v restauracích, jídelnách, ale dnes už i v domácnostech. Zařízení připomíná klasickou nebo mikrovlnou troubu, která kombinuje princip horkovzdušné trouby s parním zařízením (pára je do prostoru vpravena přímo přes topné těleso). Potraviny tak můžete zpracovávat vařením, dušením, pečením, smažením nebo grilováním; použít se dá i pro rozmrazování, sušení ovoce, regeneraci potravin a je také ideálním místem pro nakynutí těsta na domácí pečivo.
Ve varném prostoru rovnoměrně cirkuluje vzduch a najednou tak můžete připravovat i více pokrmů, v některých případech klidně i celé menu. 

 Proč konvektomat pořídit

  • lepší chuť jídla: díky unikátnímu způsobu přípravy si pokrmy zachovávají svou přirozenou chuť. Zároveň na jejich přípravu nepotřebujete tuk. K dispozici jsou tři programy, díky kterým bude jídlo vždy perfektní: horký vzduch využijete na pečení, grilování, smažení, přípravu buchet, pečiva nebo moučníků. Parní režim poslouží pro přípravu zeleniny, rýže, brambor nebo hovězího masa. Teplota dosahuje 30 – 130 stupňů, takže jsou minimalizovány ztráty váhy, minerálů a vitamínů. Jídla si zachovávají barvu a výživovou hodnotu. Kombinace obou způsobů je pak ideální pro maso, které je šťavnaté a chutné.


386066122_6398b3bb2c_flickr

  • snížení nákladů: konvektomat pro domácnost má nízkou spotřebu elektřiny a vody, lze připravovat najednou několik jídel, a díky své multifunkčnosti nahradí jiné pomocníky. 
  • chytré programy: konvektomat si můžete naprogramovat tak, aby proces přípravy jídla probíhal vždy stejně – ať už jej budete připravovat vy nebo kdokoliv jiný. 
  • propojení s počítačem: díky chytrému softwaru budete mít vše pod kontrolou. Hodnoty potravin se průběžně ukládají a vy tak můžete pečlivě kontrolovat, co jíte.

Konvektomat je ideální i pro naprosté začátečníky. Některé programy pro přípravu jídla v sobě má již předdefinované, a tak stačí například vložit plátky masa a vybrat příslušný postup. Příprava svátečního menu se tak stane snadnou záležitostí i bez hodin u sporáku s vařečkou v ruce.

publikováno: 7. 10. 2012
přečteno: 16628×
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
Financování běžných oprav domu - půjčíme vám

Financování běžných oprav domu – kdo vám půjčí?

Potřebuje váš dům novou střechu nebo zateplení? Odešel vám starý kotel, ale na nový rodinné úspory nestačí?… ...


Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...