Koupelnové doplňky musí vypadat i vydržet


koupelny_1

Koupelna je místem harmonie a odpočinku. Ve vzájemném souladu by měly být i koupelnové doplňky. Kromě toho, že by měli designově ladit našemu oku, ale musí být i praktické a funkční.

Vaše nová koupelna je už téměř hotová, ale něco jí pořád chybí? Možná to jsou koupelnové doplňky. Koupelnové doplňky jsou tím, co dodá vaší koupelně osobitou tvář. Mohou ji zútulnit, nebo jí dodat na funkčnosti. Jak by vypadala koupelna, ve které by nebylo kam odložit osušky, kam pověsit ručníky, umístit mýdlo nebo zubní kartáčky. „O koupelně všeobecně platí, že je vizitkou každého domu. Proto je zde praktické užití stejně důležité jak estetický vzhled. Kvalitní a designové koupelnové vybavení je poslední kapkou k dokonalosti vaší koupelny," říká výrobce koupelnových doplňků Bemeta.

Posledními trendy mezi koupelnovými doplňky jsou kámen, keramika i bambus

Koupelnové doplňky kupujeme především proto, aby nám posloužily. Pokud se na ně chceme několik let spolehnout, je třeba vybírat produkty z kvalitních materiálů. Vždyť musí obstát v poměrně namáhaném prostředí koupelny. Plechové či plastové doplňky nevydrží tolik, jako například doplňky z pochromované mosazi. V poslední době se objevují i koupelnové doplňky z méně tradičních přírodních materiálů, jakými jsou kámen, keramika nebo bambus – i když jsou tyto doplňky většinou designově minimalistické, upoutají svojí atypičností. Důležité je také kvalitní zpracování.

Koupelna by měla být esteticky sjednocená

Úspěch celého interiéru se skrývá v detailech. Při výběru koupelnových doplňků je třeba vzít v úvahu, že jsou nedílnou součástí celku a tak k nim i přistupovat. Koupelna by měla být esteticky sjednocena. Proto i koupelnové doplňky by měly navzájem ladit a ještě ke všemu ladit i s interiérem koupelny. Pokud si nechcete lámat hlavu s výběrem každého doplňků zvlášť, vsaďte na produktové řady, které výrobci nabízejí. Rozhodně neuděláte chybu. Budete mít jistotu, že háček na ručník designově koresponduje s dávkovačem mýdla nebo držákem na zubní kartáčky. A i když se to teď může zdát jako drobnost, není. Věřte, že by vás takový nesoulad znepokojoval každé ráno při ranní hygieně a každý večer při koupeli. Vždyť koupelna je místem harmonie a odpočinku. Pokud se rozhodnete vybavit koupelnu stylově jednotnými doplňky, bude působit harmonicky, a vám nebude nic bránit v příjemné relaxaci.

koupelny_3

Designu koupelnových doplňků vládne nadčasovost

Co se týče designu, u koupelnových doplňků platí, že méně znamená více. Namísto experimentů se vyplatí vsadit na nadčasovost. Čisté linie a jednoduchý vzhled jsou nesmrtelné. Co se týče barevnosti a povrchové úpravy, je pravidlem, že pokud se rozhodnete zakoupit doplňky v kovovém provedení, měly by se shodovat s provedením instalovaných vodovodních baterií. Pokud máte možnost vybírat koupelnové doplňky v širší barevné škále, zamyslete se, co je ve vaší koupelně nejtrvalejším prvkem. Může to být například podlaha. S tímto prvkem koupelnové doplňky slaďte.

koupelny_4

Kosmetické zrcátko v koupelně ocení i muži

Jaké koupelnové doplňky vám usnadní život? Samozřejmostí v každé koupelně jsou jistě věšáčky na župany, kruhové či tyčové držáky na ručníky, police nebo madla. U umyvadla nás zajímá, kam umístit mýdlo. Pokud dáváte přednost tekutému mýdlu, porozhlédněte se po elegantním dávkovači mýdla. Tuhé mýdlo umístíte na nadčasové a praktické mýdlenky – je přeci škoda si jen tak odloženým mýdlem „upatlat" umyvadlo. Držák na zubní kartáčky je rovněž nepostradatelným doplňkem. Neocenitelným pomocníkem při úpravě zevnějšku je také zrcadlo stojánkové nebo zrcátko na rameni. Ačkoliv je toto zrcátko označované jako „kosmetické", brzy si ho oblíbí i muži. Okolí toalety zpříjemní elegantně řešený držák na WC papír či štětka na WC – ano, i ty mohou být zajímavými designovými kousky.

Ačkoliv si při zařizování domácnosti dáme možná více záležet na interiéru obývacího pokoje, ložnice nebo dětského pokoje, koupelna by neměla zůstávat pozadu. I proto, že ji mnozí lidé opomíjejí, se stane pomyslnou vizitkou vaší domácnosti – důkazem toho, že ani zde vám moderní design není lhostejný.

Tip: Moderním a velice praktickým kouskem do Vaší koupelny jsou bezdotykové odpadkové koše a bezdotykové dávkovače mýdla. Hygiena je tu na 1. místě a praktičnost hned následuje. Nebojte se otestovat nové věci.

 

 

publikováno: 11. 1. 2016
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.