Koupelnové trendy roku 2011


Koupelnové trendy roku 2011

Letošní rok dovoluje, aby se v koupelně experimentovalo. Jak se stylem vybavení, tak s barvami a tvary. Trendy koupelna je jednoduchá, svěžího vzhledu a funkční. Hitem je také vybavování koupelny doplňky a přístroji sloužícími pro účely odpočinku. Moderní koupelna, to je i malé domácí relaxační centrum.

 

Praktickým trendem je zařizovat koupelny takovými materiály, aby jejich údržba nezabrala zbytečně moc času. Doby zdlouhavého a namáhavého čištění jsou pryč. Stejně jako smýšlení, že koupelna je nejméně zajímavým místem domu či bytu, a proto není potřeba věnovat jí velkou pozornost. Moderní koupelna klade důraz na náladu a atmosféru, co ji charakterizuje.

„Velkoformátové obklady jsou příkladem moderní volby. Vždy však s ohledem na dispozice místnosti.“

Moderní koupelna – netradiční barvy

Trendy neřeší barvy jako takové, ale spíše jejich kombinace. Moderní koupelna tak může být ve znamení kontrastů, nebo dříve pro koupelnu atypických barev světlejších odstínů – pistáciová, lila, meruňková, béžová, šedá. Obecně se ustupuje od výrazných odstínů k těm světlejším a přírodním.

Kombinace různých linií a tvarů

Moderní koupelna je také plná různých linií. Nevystačíte si tak pouze s klasickými hranami a ostře řezanými rysy nábytku či sanitární techniky. Trend udává rytmus v podobě kombinace zaoblených tvarů s těmi rovnými. Nebojte se a experimentujte s geometrickými obrazci na stěnách, které budou kontrastem ke kulatým tvarům vany či umyvadla.

„Umyvadlová mísa – aktuální hit nahrazující klasická umyvadla.“

Moderní koupelna je lákavá a jedinečná

Poznávacím znamením trendy koupelny je pěkný vzhled. Toho je dosaženo dostatkem světla a prostoru. Zdá se to nemožné, ale i v malé koupelně lze docílit pocitu vzdušného a dostatečného prostoru. Například s pomocí skla ve formě obkladového materiálu

Skleněné obklady jsou hitem, protože se vyznačují dobrými technickými vlastnostmi i neotřelým designem, který dokáže koupelnu opticky zvětšovat. Útulnost celé místnosti navíc podporují doplňky přibližující ji celému konceptu bydlení. Není tedy výjimkou, když se v moderní koupelně můžete uvelebit do pohodlného křesla.

Moderní koupelna vyjadřuje osobnost všech uživatelů, kteří se zapojí do jejího zařizování. Možnosti jsou otevřené, stejně jako hranice fantazie, která hraje při zařizování jednu z hlavních rolí. Kombinace moderních technologií s jednoduchými styly je sázkou na jistotu, aby se koupelna držela aktuálních trendů.

Rok 2011 znamená v koupelnách:

  • dostatek zázemí pro relaxaci
  • použití přírodních motivů
  • kontrastní kombinace barev i tvarů a vzorů

 

publikováno: 22. 7. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.