Kouzlo vintage koupelny spočívá v kombinaci minulosti a současnosti


Styl vintage se nejvíce projevuje v módě a bydlení. Koupelny nejsou příliš vidět, proto se zařizují jednoduše. Vintage styl koupelnám ale sluší.

Koupelny ve vintage stylu možná znáte jen z obrázků a fotografií v časopisech, ale na vlastní oči jste ještě žádnou neviděli. Zapomeňte na starobylé výjevy s lavorem místo umývadla, vintage se dá lehce zkombinovat s moderním zařízením, a přesto bude působit stylově. Mezi vintage věci se však neřadí to, co jste našli ve sklepě jako pozůstalost zařízení z minulého režimu...

 

Styl vintage je tím pravým pro milovníky starých časů. Dříve to byl pojem spojený s vinařstvím, kdy se s jeho pomocí vyjadřovala zralost vína. Dnes už se skloňuje v módě, bydlení i životním stylu. Popularitě se těší možná i proto, že zařízení se dá sehnat levně v bazarech. Co vše patří do koupelny v tomto stylu a jak dosáhnout dokonalosti?

Styl vintage je pro každého

Dekorace a vybavení ve starobylém stylu povětšinou působí jemně a žensky, proto je pánové v mžiku zavrhnou. Avšak vše se dá přizpůsobit požadavkům a vybavit tak, že se ani jedno pohlaví nebude cítit utlačované.
Aby koupelna dosáhla požadovaného vzhledu, stačí málo. Symbolem jsou menší jednoduché obklady a několik výrazných dekorací. K dokonalosti pak už stačí jen vana speciálního tvaru, která však není nezbytnou nutností. Krok za krokem si je nyní představíme.

Jak se tvoří vintage koupelna

  • Baterie u umyvadla a vany: s moderními koutky se vintage styl jednoduše nevytvoří a měla by to být první věc, kterou při přetváření provedete. Dnes už v obchodech není problém narazit na požadovaný vzhled a tvar. Liší se také barvy – od stříbrné klasiky, přes luxusní zlatou, až po kohoutky poznamenané léty používání, což značí propracovaná patina.
     
  • Obklady do koupelny ve starodávném stylu: Dříve neexistovalo příliš mnoho možností, jak ozdobit a upravit zdi. Držte se proto jednobarevných obkladů ve střízlivých barvách, spíše menších rozměrů. Zatímco dnes jsou tendence minimalizovat spáry, dříve byly naopak zvýrazňovány.
     
  • Výrazné dekorace: Co připomíná historii víc, než výrazné rámy? K zrcadlu tedy vyberte takový, který upoutá pozornost na první pohled.
     
  • Vana: pověstnou třešničkou na dortu je potom vana. S vintage kohoutky poslouží i zapuštěná, ovšem nejstylovější je s vlastními nožkami.

Nutné dekorace a detaily

Ve finále bude potřeba místnost doladit pomocí detailů – starého odkládacího stolku, dobových poliček, stoliček nebo židle... Zajímavým prvkem je dekorování rohů místnosti. Například do nich můžete umístit dvě zrcadla, vázu s květinou a ještě sadu malých obrázků.
Pokud zvolíte vhodný vzor, pak se nemusíte bát ani tapet, třeba jen nad toaletním stolkem.


Barvu podlahy volte bílou, případně se nemusíte bát ani dřeva. Vintage styl povoluje téměř cokoliv, avšak s citem. Nadčasový design se pak neomrzí po dlouhá léta. Kombinovat jej však lze ale i s moderními trendy. Například nábytek s patinou působí vedle proskleného sprchového koutu jedinečně.

publikováno: 5. 9. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.