Kreativní nápady na využití starých věcí - není recyklace jako recyklace


svícen

Nakládání s odpadem může být různé. Pokud vidíte v nepoužitelých věcěch další možnost, jak je úvést opět do životního cyklu, pak je to skvělé. Věci, které sami vyrobíte, mají zvláštní kouzlo a můžete si být jistí, že nic podobného už nikde nenajdete. Jen jeden jediný originální kousek bude zrovna u vás doma. Navíc kreativitě se meze nekladou!


 

Výroba vlastních dekorací má dvě výhody: využijete už nepotřebné věci a kreativně se vyřádíte. Následný pocit z dobře odvedené práce je k nezaplacení!

Kreativní nápady na zahradu i do bytu

Moderní strašácisova

Podle nového typu strašáků už sice nikdo nebude moci hodnotit oblečení, protože tito strážci úrody žádné nemají. Za to mohou vydávat rachot a odlesky, díky kterým se nezvaní hosté budou od zahrádky držet radši dál. A pokud si dáre záležet, budou strašáci i pěknou ozdobou.
Při jejich výrobě využijete staré kompaktní disky, víčka od všeho možného a třeba i barvy. To už záleří jen na vás, jak moc si s jednotlivými kousky vyhrajete. Jak tedy na to? Ať už budete dávat do kupy postavičku nebo sovu, vždy jsou důležité oči. Na CD přilepte do příslušných míst víčka například od marmelády, do nich víčka od limonády nebo piva a do nich ještě knoflíky. Jednotlivé vrstvy se dají vyměnit za tůzná ozubená kolečka a podobně.
„Křídla" lze vyrobit z plastu z lahve a taktéž je jen přilepit. Další součásti sovy už dotvářejte podle vlastních nápadů! 

Kouzlo staré žárovky

Skladujete ve sklepě ještě nefunkční staré žárovky? Nový život se jim dá vdechnout víc než snadno. Postačí, když ze závitu vypreparujete kousek spodní plochy a obsah útrob. Pak už postačí jen znovu našroubovat závit, napustit do žárovky vody a malým otvořem prostrčit jemnou květinu, která bude kontrastovat s půvvodním účelem. Žárovka se dá umístit na kroužky, které se dají snadno barevně přizpůsobit interiéru.

žárovka

Zdroj: Pinterest

Víno + svíčky = romantika

A co teprve takové svícny z vypitých lahví? Ovšem zapíchnout dlouhou svíčku do hrdla by bylo příliš jednoduché. Zkuste dostat široké svíčky do tmavých lahví! Díky tomu budou ve tmě vypadat fantasticky.

Na řezání skla není nic složitého a dá se to zvládnout v okamžiku. Sklenice se nařízne a následně podle potřeby nařívá nad plamenem. Sama pak praskne. Rozřezat by ji měli umět ale také skláři nebo výrobci světelných reklam.
Do sklenice (samozřejmě bez etikety) se vloží požadované svíčky a přiklopí drihou částí!
Pokud alkoholu neholdujete, jistě se najde někdo, kdo pro vás nějakou tu "sedmičku" zachrání. 

Jednoduchých a zajímavých inspirativních nápadů není nikdy dost. Už jen proto, že zbytečných věcí kolem sebe máme spousty.
Máte i vy zajímavý nápad, jak využít věci, které by jinak byly odsouzeny pro místo v popelnici?

publikováno: 21. 6. 2014
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.