Kuchyně propojené s obývákem jsou v kurzu. Inspirujte se 5 návrhy


vizualizace kuchyně s obývákem4

Časy, kdy se ve velkém navrhovaly interiéry se samostatnými kuchyněmi a obývacími pokoji, už jsou dávno pryč. Již delší dobu dominuje trend propojených kuchyní a obýváků, které jsou oblíbené jak u malých bytů, tak velkých rodinných domů. Pokud i vy plánujete realizaci spojeného obývacího pokoje s kuchyní, inspirujte se 5 zdařilými 3D vizualizacemi, které jsme pro vás připravili.

1) Velkorysý obývací pokoj s malou kuchyní

To, že máte k dispozici velkou místnost, nemusí nutně znamenat, že velkou část zabere kuchyňská linka. Pokud v kuchyni netrávíte spoustu času a chcete ji využívat spíše k občasnému vaření, můžete i při spojení s obývákem využít naprostou většinu prostoru k odpočinku. Tak je tomu i v případě níže zobrazené vizualizace, ve které se designér rozhodl vytvořit prostor, ve kterém dominuje velká pohovka a křeslo.

V místnosti se nachází také dostatek úložného místa v podobě komod a skříní. Naopak kuchyni je vyčleněna jen jedna volná stěna, která je dobře osvětlená díky většímu počtu reflektorů. Samostatně stojící designová lednice ladí k jednotnému stylu prostoru. Na první pohled si ani nevšimnete, že se v místnosti kuchyňský kout vůbec nachází. Interiér je tak určený zejména těm, kteří touží po velkém obýváku, ale prostornou kuchyň až tolik nepotřebují.

2) Opticky oddělený, a přesto propojený prostor obýváku a kuchyně

Na dalším návrhu interiéru je vidět, že s trochou šikovnosti snadno vytvoříte místnost s vyváženým poměrem prostoru obývacího pokoje a kuchyně. Polovina místnost je předělena příčkou, ve které je navíc velký otvor, jenž usnadňuje komunikaci mezi uživateli kuchyňské a obývací části interiéru. Díky tomu působí interiér vzdušným dojmem.

Oba prostory jsou opticky rozdělené použitím různého typu podlahové krytiny. Černá dlažba v kuchyni v kombinaci s černě laděným kuchyňským vybavením na sebe strhávají pozornost a zdůrazňují účel obou prostorů. Pokud zařizujete opravdu velkorysé prostory, můžete si je dovolit rozdělit částečnou příčkou, díky které budou obě části rozdělené, a přitom vzájemně propojené.

3) Ideální řešení pro 1+kk byty

Od velkorysých prostorů se přesuňme k těm menších. Mezi jednotlivci a mladými páry jsou obzvláště oblíbené byty s dispozicemi 1+kk. Mají zpravidla jednu velkou místnost, která poslouží k odpočinku, stravování i spánku. Tak je tomu i v případě návrhu na níže uvedené vizualizace. Velká pohovka je rozkládací, a tak poslouží ke spaní. Pro každodenní spánek však doporučujeme zvolit pohodlnější typ rozkládací pohovky, která bude přímo určená pro denní rozkládání.

Díky dobře zvolenému odstínu kuchyňské linky působí prostor harmonicky a jednotně. Protože je kuchyni věnován celý prostor jedné stěny, vyniká dostatečně velkou pracovní, mycí i varnou plochou a respektuje pravidla kuchyňských zón. Je pak otázkou, do jakého místa má přijít lednice, která je důležitým spotřebičem i v těch nejmenších bytových prostorách.

4) Vpravo obývák, vlevo kuchyně s jídelnou

Místnost obdélníkové tvaru lze využít pro společnou kuchyni i obývák pouhým rozdělením na pravou a levou část. Pravá část s dominantní červenou pohovkou poslouží k odpočinku i vzájemnému setkávání. Dojem samostatně fungujícího prostoru podtrhuje i dobře zvolený kusový koberec, který nezasahuje do kuchyňské části místnosti.

Díky stejnému typu zvolených stropních svítidel je však na první pohled patrné, že obě části místnosti k sobě neoddělitelně patří. Moderně zařízená kuchyňská linka v bílé barvě působí elegantně a prostor opticky nezmenšuje. K tomu přispívá i volná plocha nad kuchyňskou linkou, na které se kromě velké nerezové digestoře nic dalšího nenachází.

5) Prostor oddělený barovým pultem

Jednou z možností, jak viditelně oddělit prosto kuchyně od obývacího pokoje, spočívá v montáži vysokého barového pultu. Tak je tomu i v případě níže uvedeného návrhu, na kterém hraje prim bílá kuchyňská linka s výraznými černými stropními svítidly.

Barový pult slouží současně jako jídelní prostor. Díky orientaci směrem do obýváku navíc umožňuje snadnou komunikaci s dalšími členy rodiny. Pokud hledáte poutavé řešení kuchyně spojené s obývákem, a nechcete přijít o prostornou kuchyni, začlenění barového pultu je dobrou volbou.

Přečtěte si související články na téma kuchyní a obýváků:

publikováno: 22. 10. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.