Ložnice podle Feng Shui je oázou klidu


Ložnice podle Feng shui je oázou klidu_Fotolia_2155375_XS

O bydlení podle Feng Shui se v současné době velmi horlivě diskutuje. Snaží se vnést do obydlí potřebnou harmonii a klid, což jsou veličiny, které se v dnešní uspěchané době těžce nacházejí. Feng Shui spoléhá na tok energií, které je třeba vzájemně skloubit. Jak by měla vypadat místnost, která má vybízet k relaxaci, odpočinku a spánku jako žádná jiná v domě či bytě - ložnice?

Feng Shui ložnice musí splňovat přísná kritéria, nejen co se týče typu vybavení, ale také vhodného uspořádání. Neméně důležité jsou samozřejmě i barvy, a to jak na stěnách, tak i předmětů, co se v ložnici trvale nachází. Feng Shui umožňuje, aby ložnice plnila svůj význam a spánek v ní byl nerušený, vydatný a energii dodávající, už minimálně z toho důvodu, že jím lidé tráví téměř třetinu svého života.

Feng Shui v ložnici klade důraz na kvalitní postel

I bez zásad bydlení Feng Shui lze určit, jaký prvek je v ložnici ten nejdůležitější, je jím samozřejmě postel. Podle Feng Shui by ale neměla být postavena naproti dveřím, taktéž je vhodné, aby k ní byl bezproblémový přístup. Feng Shui nedovoluje, aby byla postel přiražena svou delší stranou přímo ke stěně, naopak u čela je žádoucí, aby se za ním nacházela, a to z důvodů posílení pocitů stability.

Z každé strany postele předpokládá Feng Shui umístění nočních stolků, i když ne přímo u postele, ale s mírným odsunem. Stejnou pozornost je třeba věnovat i materiálu, z něhož je postel vyrobena. Na chladnou ocel v takovém případě zapomeňte. Vítané je samozřejmě dřevo symbolizující vitalitu a sílu přírody, které tak bude kvalitní oporou a zázemím bezproblémového spánku.

Barvy musí uklidňovat

Jedním ze základů Feng Shui bydlení je také použití správných barev. Barvy mají tu moc ovlivňovat lidskou psychikou, a tak je jasné, že Feng Shui na ně pamatuje jako na jeden z pilířů harmonického prostředí, které se snaží toto umění navozovat. Vedou přírodní odstíny, které na mysl působí uklidňujícím dojmem. Feng Shui ložnice tedy oplývá béžovou, hnědou, zemitou, matnými odstíny modré, šedou a dalšími zcela neutrálními druhy. Nedoporučují se barvy, které upoutávají pozornost, jsou příliš syté a spadají do kategorie aktivizujících (červená, oranžová apod).

Ložnice, při jejímž zařizování budou uživatelé pamatovat na pravidla a doporučení Feng Shui, bude zázemím, které bude otevřené, ale zároveň si uchová potřebnou dávku intimity, aby naplňovala pocity soukromí a klidu. Trápí-li vás nekvalitní spánek a únava každé ráno, možná je čas začít o Feng Shui bydlení přemýšlet. Je totiž jednou z možností, jak bydlení přiblížit metě dokonalosti.

 

Zajímavé tipy:

  • zrcadlo v ložnici být nesmí
  • rostliny omezeně (maximálně 2 ks) – berou z prostoru energii
  • není vhodné mít v ložnici šikmý strop
  • postel by neměla být uprostřed místnosti
  • trámy ruší tok energií
  • nad postelí nesmí od stropu nic viset

 Sledujte Chytré bydlení také na Facebooku!

publikováno: 24. 11. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.