Luxfery v koupelně – originální řešení problému s nedostatkem světla


Luxfery v koupelně – originální řešení problému s nedostatkem světla

Mít v koupelně dostatek světla, to by si přáli mnozí uživatelé domů nebo bytů, ve kterých je tato místnost ochuzena o okno. Určitých výsledků lze dosáhnout správně umístěnými zrcadly a osvětlením. Pokud je to možné, je vhodné užít pro tyto účely luxfery, tvárnice ze skla, jimiž světlo proniká, aniž by byl jakkoliv ohrožen pocit intimity a soukromí uživatele.

Luxfery v koupelně jsou prvkem, který prostor obohatí a dovede do něj požadované světlo. Struktura luxfer může být různá – od hladkého a víceméně čirého povrchu až k matným typům s odlišně řešenými úpravami dezénů, motivů a vzorů. Velkou předností tvárnic je i barevná škála, v jaké lze luxfery sehnat. Podle stylu a ladění interiéru je možné pořídit také luxfery různých velikostí a tvarů.

Luxfery v koupelně – variabilita využití

Na první pohled by se mohlo zdát, že luxfery v koupelně nahradí okno, případně jednu ze stěn apod. Tím však možnosti jejich využití nekončí. Často je v dnešní koupelně k vidění realizace, kdy jsou luxfery v koupelně použity jako příčka pro oddělení prostoru, například sprchového koutu od zbytku místnosti, nebo různě vysoká přepažení, která nezastíní volné místo a originálně rozptýlí světlo, aby nevznikaly tmavé kouty. Za zmínku také stojí schopnost tohoto materiálu akusticky izolovat, dokonce o trochu lépe než klasická zděná stěna.

Nenáročná montáž

Dříve se luxfery stavěly obdobně jako běžná zeď z cihel, nyní se tento proces označuje spíše jako montáž. Vyrábí se totiž rozsáhlá škála pomůcek, které výstavbu stěny z luxfer velmi zjednodušují. Také postupy doznaly změn, díky kterým se luxfery v koupelně staly dostupným a rychlým řešením, co odbourá problémy nejen s nedostatkem světla, ale také s rozdělením prostoru apod.

V nabídkách prodejců je tedy možné narazit na systémy, kdy se luxfery spojují pomocí hliníkových rámečků, plastových součástek a silikonu. Existují také prefabrikované panely z luxfer a další řešení, které umožňuje realizovat stěnu z luxfer jako stavebnici dle návodu. Luxfery v koupelně si tak zvládne umístit každý alespoň trochu šikovný kutil.

Cena za obyčejnou čirou luxferu (cca 19 x 19 cm) začíná na zhruba 50 Kč/ks.

Luxfery v koupelně a údržba

Co se týče čištění, patří luxfery do kategorie méně náročné údržby. Většinou není potřeba speciálních přípravků. Při pravidelném čištění budou i hrubé povrchy vypadat stejně dobře jako na začátku. Zvýšenou pozornost je ale vhodné věnovat materiálu, kterým budou vyspárovány mezery mezi jednotlivými tvárnicemi. Vyplatí se investovat do kvalitní spárovací hmoty s voděodolnou a antibakteriální složkou.

Skleněnými tvárnicemi je možné docílit v interiéru spousty vítaných změn, které se promítnou na pocitu z užívání koupelny i celkovém vzhledu této nezbytné místnosti. Luxfery v koupelně jsou elegantním a vkusným řešením, kterým se lze zbavit nejen problému s nedostatkem světla, ale také fádnosti a nudy.

 

publikováno: 15. 11. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.