Luxus je drahý, rezidence jsou bydlením pro náročné


Už samotný výraz rezidence evokuje neobyčejné místo, kde žít je tak trochu luxus.

Už samotný výraz rezidence evokuje neobyčejné místo, kde žít je tak trochu luxus. A tak to má být, protože rezidence jím přímo oplývají. Na první pohled výjimečné stavby v žádaných lokalitách tak poskytují vše, co si mohou nájemníci nebo majitelé bytů přát – komfort a nadstandard v moderním provedení.

 
 

Rezidence mají kořeny daleko v historii, kdy panovníci cestovali mezi jednotlivými paláci a užívali si blahobytu. Později byly symbolem bydlení vyslanců a prezidentů, ovšem nyní se označení vžilo jakožto synonymum k honosným obytným domům.

Rezidenční bydlení a jeho výhody

Čím to, že si lidé rádi připlatí za bydlení v rezidenci? Určitě to není jen proto, že si společně s bytem v luxusní lokalitě kupují i společenský status. Buď samotné rezidence nebo celé rezidenční čtvrti nabízí mnohem více. Jako první zaujme přitomnost recepce, která nemá jen reprezentativní roli, ale zvyšuje bezpečnost celého objektu. V areálech se pak nachází soukromá fitness a wellnes centra, kavárny a mnohé další žádané služby, jenž by se daly očekávat spíše v hotelech.

  • nejmodernější architektura
  • občanská vybavenost
  • dostupnost služeb
  • nadstandardní služby

Pasivní rezidenční domy

Právě u luxusních domů a bytů se nejdříve projeví všechny trendy. Nejiné to bylo i v případě energetických úspor, ať už se jedná o pasivní domy nebo využití obnovitelných zdrojů. Developerské společosti využívají v rezortech nejmodernější technologie a u toho, co se osvědčí tam, lze očekávat rozšíření i do běžných staveb.

Rezidence ve městě i v přírodě

Nejen ruch velkoměsta, ale také blízkost přírody mohou být to, co bude lákadlem. Už se nerealizují jen mnohopatrové rezorty ve městech, ale i menší a rozlehlejší zástavby na hranici čisté přírody. Developeři pak k dobru dávají fakt, že žádné další stavby už kolem dokola nevyrostou. Co by mohlo být lákavější, než možnost žít pár minut od města, a přitom nadosah přírodě...

Ceny rezidencí pak nejsou logicky zrovna z nejnižších. Odvjící se od lokality, velikosti a vybavenosti.  

Čím se liší rezidence od běžné novostavby

V čem jsou rezidenční domy lepší, že po nich touží snad každý? Pokud si byt zamluvíte hned v počátcích, pak je výhodou je možnost úprav interiéru podle vlastních požadavků. Jestliže ale budete kupovat až hotový byt, možností už moc není. Očekávat ale můžete použití nejmodernějších materiálů a technických vychytávek. Kvalita hraje prim a od ní se vše odvíjí. Podlahy z masivu nebo kuchyňské linky od renomovaných výrobců jsou samozřejmostí. 

Ceny rezidencí pak nejsou logicky zrovna z nejnižších. Odvjející se od lokality, velikosti a vybavenosti. Garsonka se dá pořídit už od milionu a půl, ceny menších bytů mimo města se pohybují od pěti milionů výše. Ty nejluxusnější byty o velké rozloze, jimiž by nepohrdli ani slavní filmoví hrdinové ze snímků o bohaté smetánce, se dají pořídit i za cenu jednadvaceti milionů. Za luxus se musí platit...

publikováno: 17. 5. 2014
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.