Masážní křeslo uvolní ztuhlé tělo během několika minut


Masážní křeslo uvolní ztuhlé tělo během několika minut

Masáž patří k nejoblíbenější relaxační technice, díky které se lze vypořádat se zdravotními obtížemi, co jsou důsledkem poúrazových stavů nebo nesprávného životního stylu. Dopřát si tento příjemný způsob odpočinku lze i bez pomoci druhého. Stačí si pořídit masážní křeslo představující investici nejen do zdraví, ale také do komfortu bydlení.

Snaha vytvářet si v obydlí zázemí plné pohodlí a nadstandardního vybavení, které odpovídá potřebám členů domácnosti, bezesporu patří k podmínkám spokojeného bydlení. Příkladem je proměna koupelen, která se udála v posledním desetiletí a která vede k tomu, že se z této místnosti stává malé domácí wellness centrum. Ani zbylé prostory domu nebo bytu by se však tomuto trendu neměly vyhýbat. Tipem, jak si v tomto ohledu bydlení vylepšit, je právě masážní křeslo.

Masážní křeslo – v čem je jiné než polohovatelné nebo relaxační?

Vedle masážních křesel se v nabídkách prodejců objevují i křesla polohovatelná a relaxační. Ty lze považovat za určitý základní typ nábytku, jehož účelem je působit příznivě na pohybový aparát. Jsou ergonomická a anatomicky tvarovaná, avšak statická. Jejich možnosti tkví v pouhém nastavování poloh konstrukce či jednotlivých podpěrek. Masážní křeslo mimo tyto primární vlastnosti poskytuje i komfort v podobě vibrací a dalších technik, jimiž působí na tělo člověka. Připisuje se mu tak mnohem větší účinnost.

Výbava masážního křesla

Na trhu je k dostání spousta typů masážních křesel, liší se nejen použitými materiály, tvarem konstrukce, ale zejména vybaveností, pod kterou lze zahrnout:

  • možnosti ovládání (zabudované nebo dálkové)
  • automatické polohování
  • techniky masáže (vibrace, hnětení, poklepávání apod.)
  • masážní programy (zaměřené na celé tělo nebo jednotlivé části či konkrétní problémy)

Některá moderní masážní křesla jsou vybavena tzv. trojrozměrným pohybem. Ten představuje způsob masírování, kterým je vytvářen dojem, že se o masáž stará člověk a ne stroj. Veškerý princip spočívá ve využití lišt a kolejnic, díky kterým se masážní křeslo přesně přizpůsobuje tvaru těla.

Moderní masážní křeslo zkontroluje stav svalstva

U luxusních křesel se lze setkat s dokonalým servisem v podobě zhodnocení stavu svalstva. Vyspělé technologie tak díky senzorům zkontrolují, jak na tom který zádový sval je, a na základě toho pak určí typ a intenzitu masáže. Zabudovaná čidla navíc hlídají, aby masáž nepůsobila bolest (tu signalizuje zvýšený tep).

Masážní křeslo je příhodným typem nábytku pro všechny, kteří si chtějí své obydlí vybavit tak, aby bylo v případě potřeby i zázemím pro terapii a účinnou relaxaci. I když masážní křeslo samozřejmě nenahradí ruce maséra, je jejich vhodnou alternativou. U kvalitních křesel je však nutné počítat s velkou finanční investicí (desítky i stovky tisích korun), která se však vrátí v podobě zlepšení zdravotního stavu.

 

publikováno: 28. 2. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.