Máte garáž přistavěnou k domu? Nezanedbejte izolaci


FotkyFoto_114904136_S

Jak snížit výdaje za vytápění? Možná víte, že se vyplatí investovat do izolace domu a do oken s dobrými izolačními vlastnosti. Ale nezapomínáte na něco?

Pokud k vašemu domu přiléhá garáž, odchází teplo i přes ni. Pokud tedy nechcete topit pánubohu do oken, měli byste myslet i na izolaci garáže.

 

 

 

Teplo si hledá cestu ven

Většina novostaveb dnes usiluje o nízkoenergetický standard. Jejich majitelé při stavbě investují do izolace fasády, kvalitních oken i dveří. Často ale zapomínají na garáž přilehlou k domu, kterou teplo také uniká. Teplo se šíří přes tepelné mosty, neizolovanou garáží odchází a vaše náklady na topení jsou zbytečně vysoké. V garáži bez izolace navíc nemůžete skladovat věci, které nesmí projít bodem mrazu.

Základ jsou vrata

Jak tedy garáž izolovat? Vedle izolace stěn věnujte pozornost především vratům. Z dostupných možností vynikají dobrými izolačními vlastnostmi sekční vrata, tedy vrata složená ze sekcí, které se při otevírání postupně zasouvají pod strop garáže.

Aby vrata dobře izolovala, jsou jednotlivé sekce vyplněné polyuretanovou pěnou. Vrata od dobrých výrobců mají izolaci i mezi sekcemi, tedy v místě, které je nejnáchylnější k úniku tepla. Důležitá je i izolace po obvodu vrat a také tloušťka sekcí – ideální jsou 4 cm.

V Česku taková vrata vyrábí firma Kružík. Jejich vrata mají koeficient prostupu tepla 1,3 W/m2K a jako jediná u nás mají 11letou záruku.

I dobře izolující vrata dobře vypadají

Garážová vrata mohou mít zároveň dobré izolační vlastnosti i vzhled podle vašeho vkusu. Vybrat si můžete z řady designů, barev a dekorů včetně imitace dřeva. Zajímá vás, jaká vrata by vypadala nejlépe na vaší garáži? Podívejte se sami! V online konfigurátoru můžete různé typy a barvy vrat zasadit do fotografie svého domu.

publikováno: 29. 11. 2016
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.